RadioVisie

  • .
    .

2006: Hoe scoort het ‘buitenland’ in Vlaanderen?

Met vakantie in het buitenland valt het op dat er meestal enkel nationale media te beluisteren, te bekijken of te lezen zijn. Op trektocht doorheen Frankrijk, het UK of Duitsland, moet je vaststellen dat er uitsluitend radio- en tv van eigen makelij kan ontvangen worden. Het contrast met het kleine Vlaanderen, waar de signalen van alle ons omringende landen probleemloos uit de lucht te plukken zijn, is groot.

Zeker wat radio betreft is de weelde in Vlaanderen enorm. Stations uit alle buurlanden zijn er te beluisteren. Uiteraard maakt men in de diverse grensgebieden meer kans om naar respectievelijk Nederlandse, Franse, Duitse of zelfs Britse radio te luisteren. Waarbij de vraag rijst of Vlamingen inderdaad van die mogelijkheid gebruik maken? De laatste CIM-studie geeft een antwoord. 

In lijstje 1 zetten we enkele ‘buitenlandse’ marktaandelen neer. Ook internetradio is hierin opgenomen. Daarbij is het goed om weten dat de Franse stations; RTL France, Europe 1 en France Inter niet in het globale Franse cijfer zijn opgenomen en individueel respectievelijk 0,04% en twee keer 0,01% marktaandeel halen. 

Een apart lijstje is er met de marktaandelen die de Franstalige radiostations in Vlaanderen halen.  Geen omroepen uit Frankrijk dit keer, maar wel uit Brussel en Wallonië. In beide gevallen gaat het om marktaandelen in procenten en tellen we van hoog naar laag.

Buitenlandse radio

Nederland0,45
Duitsland0,23
Frankrijk0,11
Groot-Brittannië0,1
Internetradio0,02
Luxemburg0,01

Franstalige radio

Classic 210,16
VivaCité (RTBF)0,12
La Première (RTBF)0,11
Radio Contact0,10
Radio Nostalgie0,08
Musiq’3 (RTBF)0,07
Fun Radio0,05
NRJ0,05
Pure FM (RTBF)0,01
Radio Plus0,01
Contact 20,01
Radio France0,01


Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!