RadioVisie

  • .
    .

Radioblad 115: Radioreclame, Klara, RockArt

Actueel Blad muziek Nederland offshore reclame VRT

Markt voor radioreclame groeit (sterk)

Nederlandse adverteerders hebben in het eerste kwartaal van dit jaar € 3,2 miljoen meer besteed aan radioreclame dan in 2018 (+ 8,2%). De totale omzet – € 42,1 miljoen – komt daarmee op het hoogste niveau sinds het eerste kwartaal van recordjaar 2008. De netto spotreclameomzet stijgt naar € 39,1 miljoen en de branded content omzet komt uit op drie miljoen euro. De digitale radioreclame omzet groeide met ruim 30%. Het is een Europese trend; zowel het UK, als Duitsland, Frankrijk, Zweden en Denemarken lieten een sterke groei noteren in de radioreclamemarkt. De cijfers staan in de netto omzetrapportage van het RAB (Radio Advies Bureau). (IK)

Pasen begint vanavond al bij Klara

Pasen is het belangrijkste feest van de christenen. Op die dag vieren ze vanuit hun geloof dat Jezus is opgestaan uit de dood, op de derde dag na zijn kruisiging. Pasen valt dit jaar op zondag 21 april. De VRT besteedt heel wat aandacht aan de liturgische paasvieringen en de muzikale traditie rond Pasen. Klara speelt daarbij een belangrijke rol. Klara Live brengt vanavond al (20:00 uur) het passieverhaal beschreven door Johannes, rechtstreeks vanuit Amuz in Antwerpen, met Lut Van der Eycken. Te volgen op Klara, klara.be en de Klara-app. Maar ook de volgende dagen is er van alles te bleven, o.a. de Johannespassie van Bach op vrijdag (20:00 uur). Op Paasdag zelfs komt tv-net één er bij met de uitzending van verschillende erediensten (Rooms-katholieke en Protestants), plus de pauselijke zegen Urbi et Orbi. (SB)

Museum RockArt naar Alphen a/d Rijn?

Museum RockArt (foto bovenaan) in Hoek van Holland verhuist misschien naar Alphen aan den Rijn. Er wordt al een hele poos gezocht naar een nieuwe locatie omdat de huidige te klein is geworden voor de hele collectie. Die heeft vooral te maken met de geschiedenis van de Nederlandse popmuziek vanaf de jaren 50 tot nu. Ook de originele studio uit de zeezenderperiode van Radio Veronica is er terug te vinden. Verhuizen naar ‘Beatstad’ Den Haag, lukte niet. Maar inmiddels zouden er plannen zijn om het museum in Alphen aan den Rijn te huisvesten, in het oude raadhuis aan het Burgemeester Visserpark. Daarnaast zou het ook de bedoeling zijn om de Norderney, het oud-zendschip van Radio Veronica, naar deze gemeente te verhuizen. Volgens Jaap Schut, directeur van het museum, zouden de gesprekken de goede richting uitgaan. (PVB)


Spotlight
Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

• Tsjechië: operatoren plannen zenders vanuit Duitsland • Frankrijk: Bolloré op de rooster voor aanblijven Morandini • VS: tegenklacht Nielsen tegen Cumulus Media • Nederland: Radio Noordzee start met Top
Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

• Radiojournalist Chris Van den Abeele (61) overleden • Internetproviders moeten illegale IPTV blokkeren • Ierland: proef-DAB+ breidt fors uit • Dubbel jaarloon voor Stijn dankzij Qmusic
Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

• Balearen: eerste officiële regionale DAB+ start schoorvoetend • Wallonië: weer zeven optimalisaties in FM-band • Noordrijn-Westfalen: drie extra radiostations op DAB+
Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

• Nederland: meer 80’s bij Radio Veronica • Wallonië: nieuwe campagne digitale radio • Bose stopt cloudondersteuning SoundTouch • Meer synergie tussen MENTpopradio en MENTpop(tv)
Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

• Nederland: Bart Arens wint laatste RadioRingen • Willy week lang Belgisch • Oostenrijk: Hitradio Ö3 onbedreigd marktleider • Johan Visser keert terug met Stuurboord
Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

• Radio Rand verhuist naar CC Westrand • Frankrijk: radiobeurs in Parijs • VS: ingrijpende herstructurering bij Audacy
Blad 2354: Willy, NPR, Kastaars!

Blad 2354: Willy, NPR, Kastaars!

Het Radioblad van 5 februari 2018

Het Radioblad van 5 februari 2018

Blad 403: Podcast, Van Thillo en Humo
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!