Radio 1 lanceerde vanmorgen een nieuw logo en een vernieuwde huisstijl, aansluitend bij de recente rebranding van VRT. Met een blauw-violet kleurenpalet en een gestileerde ‘1’, die met wat fantasie ook doet denken aan een microfoon, wil de zender zich herkenbaarder maken als onderdeel van de publieke omroep.
Het nieuwe ontwerp is volledig afgestemd op digitale platformen en werd ontwikkeld in samenwerking met het internationale bureau Saffron en branding agency Mirror Mirror. De nieuwe stijl is vanaf vandaag, 11 februari, zichtbaar op VRT MAX, VRT NWS, DAB+, de Radio 1-app en sociale media.
Radio 1 speelt in op het veranderende luistergedrag door steeds meer content on demand aan te bieden via VRT MAX, VRT NWS en de Radio 1-app. De groeiende digitale consumptie wordt weerspiegeld in bijna 800.000 ‘fragmentstarts’ en 1,2 miljoen podcaststarts per maand (eind 2024).
Radio 1 is volgens de VRT het grootste VRT-radionet op vlak van live online luisteren, al blijft de openbare omroep – net als de private Vlaamse spelers – het vertikken om op dat vlak transparante absolute cijfers vrij te geven.
Vandaag start in Antwerpen, Leuven en Brussel ook een postercampagne voor de vernieuwde Radio 1.
In analoge tijden zijn ze ooit begonnen met 927Live voor ontkoppeling van hun sportverslaggeving, in digitale tijden hebben ze nog niet de omgekeerde beweging gedaan met een non-stop muziekkanaal die hun muziekprogramma’s omkaderen. Ergens is dit een gemiste kans, Radio 1 brengt best wel wat succesvolle muzikanten in de ether die je bij andere kanalen als een Radio2 niet hoort.