RadioVisie

  • .
    .

(FM-)Blad 2420: Stadsradio Vlaanderen, Radio Ludo, Radio Park, Stadsradio Antigoon

Actueel Blad lokale radio netwerkradio

Naast het turbulent nachtje op DAB+ valt ook op de FM-band in Vlaanderen wat nieuws te rapen. We zetten alles op een rijtje.

Stadsradio Vlaanderen

Lezers melden ons dat Stadsradio Vlaanderen nu ook zijn zender in Genk op 104,3 MHz heeft aangezet, u weet wel: één van de erfenissen uit het netwerk 2. In theorie is dit een 500 Watt-zender.

In hetzelfde erfenisdossier: bij TOPradio blijft het in Hasselt wachten op enige activiteit op de 103,8 MHz. Een frequentie die voor de netwerkradio weliswaar een totaal waardeloos geschenk is, want TOP heeft daar al een frequentie.

Radio Ludo/Family Radio Limburg

Nog in Hasselt (107,2 MHz) en Kortessem (107,6 Mhz) hoor je – zoals eerder al bekendgemaakt – Radio Ludo voortaan in plaats van Hasselt 1. Ludo verlaat dus de frequentie 106,6 MHz in Tongeren. Dat gebeurde overigens al op maandag.

Tegelijk introduceert Radio Ludo vanaf vandaag enkele nieuwe programma’s. Elke ochtend van 9 tot 10 pept Ludo Wijnen (links op de foto boven), medebezieler van Radio Ludo, je ochtend op met ‘Espresso’. Van 11 tot 12 smul je mee van de ‘Lunchbox’ van Geert De Knudt, met oog en oor voor de ludiekste krantenartikels en weetjes. Van 14 tot 16 uur loodst Koen Backx (rechts op de foto boven) je met ‘Hallo Limburg’ door de namiddag met een portie evenemententips.

Op de Tongerse frequentie is nu Family Radio Limburg te horen. Vermoedelijk is het de bedoeling dat dit product op de Limburgse DAB+ de plek zal innemen van Hasselt 1. Voor die laatste lijkt het game over. Op de mux is er momenteel enkel een blanco signaal op de plek van Hasselt 1 en ook de stream is offline, terwijl de domeinnaam doorlinkt naar Radio Ludo.

Radio Park

Uit het Antwerpse horen we dat Radio Park FM (Brasschaat 105,6 MHz en Schoten 106,3 MHz) vanaf vandaag door het leven gaat als Radio Park. De FM verdwijnt dus uit de naam. Niet onlogisch uiteraard, want Radio Park doet al sinds de start mee aan de proefmux DAB+ Antwerp. Er klinken bij de lokale radio ook nieuwe jingles.

Stadsradio Antigoon

Tot slot vernemen we dat Stadsradio Antigoon al een week uit de lucht is op de frequentie 107,3 Mhz in Zandvliet.


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Roland
Roland
1 mei 2025 - 17:07 17:07

Is het nu soms helemaal voorbij met Hasselt 1 ?
De zender doet het nog wel, maar er is de hele dag al niets meer te horen op zowel dab+ als ook via de stream.
Dat zou wel jammer zijn want het was jarenlang een hele fijne brede muziekzender om de hele dag aan te houden met soms verrassende tracks uit de voorbije 60 jaren die je elders amper hoort.
Wel werden ze de laatste 2 jaren wat betreft muziekkeuze langzaam steeds iets minder breed waardoor de muziek steeds meer een herhaling werd.

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Van hubris en nemesis

Van hubris en nemesis

De Playa Papers - 19 (véél audio)

De Playa Papers – 19 (véél audio)

Don`t copy text!