RadioVisie

  • .
    .

De Joepie Top 50 werd de Vliegende 50

Anders dan het jaar 1974, verliepen de eerste vier maanden van 1975 voor Radio Mi Amigo zeer woelig. Het was al snel duidelijk dat gerechtelijke acties tegen de zeezender niet zouden uitblijven. Het logische gevolg van het in voege treden van het internationale anti-zeezenderverdrag dat er per 1 september 1974 van kracht was geworden.

Tegen het zendschip op de vrije Noordzee, verankerd twaalf mijl voor de Britse kust – in de Theemsmonding -, konden autoriteiten niets ondernemen, maar wel tegen medewerkers, bevoorraders, deejays en adverteerders. Op 17 februari 1975 was er een inval in de geheime radiostudio in Opbrakel. Peter van Dam nam er net zijn programma op. Met enkele anderen werd hij gearresteerd, ruim een dag vastgehouden en verhoord op een Brussels politiebureau. De aanwezige apparatuur werd in beslag genomen.

Radiocollega’s Sylvain Tack, Bert Bennet, Joop Verhoof, Stan en Michelle Haag, Maurice Bokkebroek en Haike Debois weken uit naar het Spaanse badplaatsje Playa d’Aro. Toen Peter van Dam op 18 februari werd vrijgelaten, lag het voor de hand dat hij hen zou volgen, maar hij kreeg het verzoek om naar het zendschip M.V. Mi Amigo te gaan om het radiostation draaiende te houden. Hij arriveerde er op 27 februari, om er zowat een maand te blijven.

Als gevolg van al deze problemen had de Top 50 in de eerste maanden van 1975 telkens een ander gezicht. Tot en met 19 januari werd de ‘Joepie Top 50’ uitgezonden. Vanaf 26 januari verzorgde Peter van Dam vijf afleveringen van de ‘Vliegende 50’ op tape, eerder opgenomen in Opbrakel. Met als laatste de lijst van 23 februari 1975. Vanaf 2 maart presenteerde hij live vanaf het schip vier afleveringen van de ‘Vliegende 50’. Per 30 maart werd hij afgelost door oud-Atlantis deejay Rob Ronder.

Uiteindelijk, vijftig jaar geleden, verhuisde Peter van Dam alsnog naar Playa d’Aro om er gedurende ruim anderhalf jaar programma’s op te nemen. De ‘Vliegende Top 50’ van een halve eeuw geleden kreeg nu een retrojasje aangemeten door Ferry Eden. Met de juiste plaatjes, jingles en reclameboodschappen, digitaal te beluisteren op zaterdag 29 maart tussen 12:00 en 15:00 uur bij FouteMuziekRadio. (DP)


Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!