RadioVisie

  • .
    .

Candlelight verdwijnt na een halve eeuw

Het legendarische gedichtenprogramma ‘Candlelight’ verdwijnt van de radio. Zondag jongstleden, 24 december, was de legendarische basstem van presentator Jan van Veen voor het laatst te horen op de tonen van ‘Greensleeves’, bij 100%NL.

Candlelight werd voor het eerst uitgezonden in 1967 bij de zeezender Radio Veronica. Het was het gevolg van een grap waarbij Jan van Veen liefdesgedichten voorlas. Onverwacht begonnen de luisteraars massaal gedichten in te sturen, het startschot van een hele lange reeks. In 1970 maakte de presentator de overstap naar concurrent Radio Noordzee Internationaal en het programma verhuisde mee. Toen er een einde kwam aan de uitzendingen vanaf zee, hield ook Candlelight ermee op.

Maar het programma kwam in de tachtiger jaren terug via de publieke omroepvereniging AVRO en Radio 3. In 1991 volgde de overstap naar Sky Radio. Het werd meteen het enige gepresenteerde programma op de nonstop-muziekzender. Twaalf jaar lang werd de dag ermee afgesloten. Dit keer duurde de reeks uitzendingen tot 30 januari 2003. Jan vertrok en Sky Radio werd weer 100% non-stop. 

Maar na een onderbreking van vijf jaar jaar waren Jan van Veen en zijn gedichten alweer terug, dit keer bij 100%NL. Eerst op alle doordeweekse dagen, nadien enkel nog op de zondagavond. Maar op kerstavond 2017 was het, na bijna een vol decennium, opnieuw gedaan. Al blijft het programma wel bestaan, zij het enkel nog via internet.

° Candlelight


Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!