Oostenrijk: ORF’s Hitradio Ö3 plots op DAB+
Flinke verrassing in Oostenrijk: de publieke omroep ORF is sinds gisteren voor het eerst in eigen land via DAB+ te ontvangen. Dat is opmerkelijk, omdat de omroep zich jarenlang sceptisch opstelde tegenover DAB+ en eerder wilde inzetten op 5G Broadcast. Officieel heeft de ORF de stap nog niet toegelicht. Via de regionale DAB+-multiplexen (Mux II) wordt nu Hitradio Ö3 uitgezonden, traditioneel op FM met voorsprong het best beluisterde radioproduct in Oostenrijk. De regionale muxen hebben vooral in de deelstaatshoofdsteden en langs belangrijke verkeersassen een goede dekking, zeker in het oosten en zuiden van Oostenrijk. In westelijke regio’s zijn nog grote gaten. De timing valt samen met het startmoment van het jaarlijkse Ö3-Weihnachtswunder in Salzburg, de Oostenrijkse variante van het Glazen Huis, wat zou kunnen doen vermoeden dat de DAB+-uitzending misschien slechts tijdelijk is. Het valt dus nog af te wachten of Ö3 ook na Kerst via DAB+ blijft.
Nederland: Ben Liebrand naar Grand Prix Radio
Nog een verrassing: dj en producer Ben Liebrand is op oudejaarsavond te horen op Grand Prix Radio, dat zich de afgelopen tijd steeds nadrukkelijker profileert als sportstation. Liebrand, die tegenwoordig in Canada woont, start om 18 uur met een herhaling van zijn eindejaarsmix uit 1995. Daarnaast is hij die dag ook te horen met een minimix tijdens het programma van Rick van Velthuyzen tussen 16 en 18 uur. Ben Liebrand verwierf bekendheid in de jaren tachtig en negentig met remixes, minimixen en jaarmixen op onder meer Radio Veronica en Radio 3. Veel van zijn remixes vonden wereldwijd hun weg naar de hitlijsten. Volgens Grand Prix Radio past de samenwerking binnen de ambitie om door te groeien naar een volwaardige sportradiozender met ruimte voor entertainment. (FvM)
Coldplay op 1 in Nostalgie Top 3000
Coldplay voert dit jaar voor het eerst de Nostalgie Top 3000 aan met Viva La Vida. Daarmee doorbreekt de zender een lange traditie waarin vooral klassiekers uit de vorige eeuw de eerste plaats innamen. De strijd om de top was tot het laatste moment spannend: Coldplay en Queen lagen dicht bij elkaar in de eindfase van de stemming. Volgens Nostalgie werden werden bijna 100.000 stemmen uitgebracht, een record voor de lijst. Michael Jackson is de meest genoteerde artiest met 33 vermeldingen, gevolgd door Madonna, ABBA, Queen en Clouseau. Ook opvallend zijn de sterkere aanwezigheid van grote zangstemmen en het eerbetoon aan recent overleden artiesten. De lijst is hier te herbekijken.



















