RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Blad 2307: Radio 1, Nostalgie Plus, CSA

Radio 1 in kerstverpakking

Radio 1 pakt tijdens de kerstvakantie met een aangepast schema uit. Jan Verheyen brengt net als vorig jaar ‘Soundtrack Stories’, elke weekdag van 9 tot 10 uur, met de strafste verhalen uit de wereld van de filmmuziek. Van 10 tot 12 uur is er ‘Feestdagen: een handleiding’ (elke weekdag behalve 25 december en 1 januari), waarin Annelies Moons en Evert Venema voor alle feestproblemen een oplossing vinden. Of toch trachten. In ‘Alles behalve professioneel’ leggen Dave Peters en Kamagurka ‘ongestelde vragen’ voor aan bekende landgenoten, te horen op 23, 24, 25 en 30 december, 1, 2 en 3 januari om 18 uur. #Weetikveel met Kobe Ilsen en zijn gast is er elke weekdag van de kerstvakantie om 12 uur (behalve op Kerst- en Nieuwjaarsdag). Voorts zijn er nog het ‘grote Classics stories muziekjaaroverzicht 2024’, dinsdag 31 december om 19 uur, boeiende gesprekken in Boter bij Devisch, op Kerst- en nieuwjaarsdag om 11 uur en de Vox 100 van 2024 met Hannelore Van Besouw en Max Vrijens op zaterdag 28 december vanaf 9 uur.

Nostalgie Plus op FM in Diksmuide

Uit het diepe West-Vlaanderen bereikt ons de melding dat Nostalgie Plus eindelijk te beluisteren is op 88,9 MHz. Dat is nog een van de frequenties van het vroegere netwerk 2, die werden verdeeld onder de overige drie netwerken. Diksmuide was de enige van de vier extra FM-frequenties voor (netwerk1) Nostalgie Plus op FM die nog niet in de lucht was (maar wel al maanden op de website staat). Het gaat theoretisch om een duizendwatter (ERP), maar volgens onze correspondent is het signaal ‘nogal zwakjes’.

Wallonië: scheiding nieuws en reclame onder de loep

De Waalse mediawaakhond CSA voerde een onderzoek uit naar commerciële communicatie in nieuwsprogramma’s op radio en televisie. Over het algemeen respecteren mediakanalen de regelgeving, waaronder het verbod op reclame in nieuwsuitzendingen. Toch werden er overtredingen vastgesteld, in hoofdzaak bij privé-radiostations. Vooral radioshows vertoonden meer gebreken, aldus de CSA, waaronder illegale reclame, verborgen advertenties en een gebrekkige scheiding tussen commerciële en journalistieke inhoud. Voorbeelden zijn een spelletje dat producten van een merk overdreven promoot of de expliciete aanbeveling van een biermerk door een gast. Ook is sprake van onduidelijke jingles of zelfs het ontbreken daarvan, wat de neutraliteit van informatie in gevaar brengt. Namen van shows of radiostations worden niet gegeven, maar zeven gevallen van ernstige overtredingen – drie voor audiodiensten en vier voor televisie – zijn overgedragen aan de CSA voor verder onderzoek. Een uitgebreidere toelichting vind je hier.


Spotlight
1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
INDI
INDI
10 december 2024 - 21:00 21:00

Wat Nostalgie Plus betreft is het geen grote verrassing dat ze geen moeite (meer) doen om nog het maximale uit die frequentie te halen. Hun toekomst op FM staat nog steeds op losse schroeven, het belang van FM is ondertussen een stuk minder dan 7 jaar geleden bij de start van de netwerkradio’s en het is niet meteen de meest commerciële regio.

Neemt niet weg dat het op technisch en geografisch vlak wel jammer is dat hij niet optimaal ingezet wordt. Voordat Poperinge 104.5 MHz er laattijdig kwam was dit pakket in West-Vlaanderen eigenlijk het minste van alle netwerkradio’s (toen nog 4) qua dekking.
88.9 MHz is een van de meest vrije frequenties in de wijde regio. Met een buitenantenne (of de betere autoradio) hoor je enkel heel zwak de Franse Fun Radio uit Boulogne-sur-Mer (!), in een normale situatie hoor je enkel de zuiverste ruis. Het enige wat landinwaarts in de buurt komt is MNM Schoten op 89.0 MHz.

88.9 MHz zou (met de dekking van VBRO/BNL in gedachten) perfect kunnen aansluiten voor een optimale dekking met hun andere frequenties. Diksmuide zou in staat kunnen zijn om zo goed als kraakloos over te nemen van Poperinge, Oostende, Roeselare, het kon de Westkust prima dekken, Ieper, zelfs tot aan Menen,…

Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

• Wim Oosterlinck wordt een 4/5-Willy • Waarom Zaki Gent nooit losliet • Wallonië: opnieuw kerstspecial met Kim Wilde • Oostenrijk: ORF reageert op DAB+-test
Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

• UK: Schotse commerciële tv lanceert ambitieuze STV Radio • Nederland: uniek jingle-afscheid aan Frits Spits • VS: YouTube trekt zich terug uit Billboard
Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

• Oostenrijk: ORF’s Hitradio Ö3 plots op DAB+ • Nederland: Ben Liebrand naar Grand Prix Radio • Coldplay op 1 in Nostalgie Top 3000
Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

• Frankrijk: gestage groei van DAB+ • Roger van Dam overleden • Exclusieve DS-podcasts via Spotify
Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

• Noordrijn-Westfalen: daar zijn de regionale muxen • Nederland: tunes-icoon Tonny Eyk overleden • Mobiele abo’s werden concurrentiëler • Frankrijk: nieuw logo voor RMC
Blad 2612: Warmste Week & JOE's Pakjes

Blad 2612: Warmste Week & JOE’s Pakjes

• Warmste Week is er aan begonnen • 1,6 miljoen euro voor JOE’s Pakje van je Hart
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!