RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Blad 1849: VTM, Audify, Hawaii

VTM stapt over naar Actus Digital

Een interessant berichtje voor wie houdt van de achterkant van de televisie. DPG Media stapt voor al zijn tv-activiteiten – VTM, dus – over naar het op AI gebaseerde Intelligent Monitoring Platform van het Actus Digital. Het systeem overziet onder meer de registratie en monitoring die nodig is voor de naleving van alle regelgeving en staat ook in voor de advertentieverificatie. Het selectieproces binnen DPG Media nam een klein jaar in beslag, maar het gaat dan ook over complexe materie met tal van systeemvereisten. Volgens DPG Media werd uiteindelijk geopteerd voor het platform van Actus Digital omwille van de zeer intuïtieve gebruikersinterface, waardoor het personeel vlot de overstap kan maken, plus het feit dat het systeem vertrouwt op dubbele servers voor redundantie, wat voor DPG Media zelf een aanzienlijke besparing op eigen hardware inhoudt. Bovendien was Actus Digital bereid enkele op maat gemaakte integraties toe te voegen voor het monitoren van rapportage en analyse. Het systeem verhoogt voorts aanzienlijk de veiligheid voor de interne toegang (ook op afstand) en geniet een 24/7 ondersteuning.

Nederland: Amper één op drie luisterminuten nog via FM

Volgens het Audify Audiomaandrapport voor de maand juli werd in Nederland nog amper voor 35,4 procent van de tijd naar de radio geluisterd via de ‘oude’ FM. De gegevens zijn gebaseerd op de metingen uit het NMO Luisteronderzoek en gelden enkel voor de grotere landelijke stations die gebruik maken van speciale encoding waardoor de app onderscheid kan maken tussen de distributiewijze (FM, DAB+, kabel of internet). Het gaat om 17 stations, samen goed voor een marktaandeel van 84,7 procent. Het luisteren via internet was in juli goed voor ruim 25 procent, gevolgd door DAB+ met 13 procent en kabel met 10,7 procent. De categorie overige (15,5 procent) bevat het luisteren via visual radio. Daarnaast worden de deelnemers aan het luisteronderzoek van 13 tot en met 17 jaar niet gemeten omdat zij digitale dagboeken bijhouden. Het volledige rapport vind je hier.

Hawaii: noodradio op AM

In het door zware bosbranden getroffen Hawaiiaanse eiland Maui worden vier noodposten met een AM-zender van elk 10 Watt geïnstalleerd om tijdens de langdurige herstelwerkzaamheden te communiceren met het publiek. Het gaat om vier draagbare RadioSTAT- noodadviesstations die werden aangeschaft bij Information Station Specialists in Michigan. Het bedrijf levert ook gespecialiseerde systemen voor Amerikaanse toepassingen als Traveler’s Information Stations en Highway Advisory Radio. De FCC verleende vorige week een noodtoestemming om de stations onmiddellijk te gebruiken op vier locaties in Maui, waaronder een controlepost en politie- en brandweerkazernes. Ze kunnen worden gebruikt op 1620, 1650, 1670 of 1700 kHz. De stations kunnen werken op een generator of een accu, indien er geen wisselstroom beschikbaar is. Automobilisten kunnen de uitzendingen opvangen in een gebied van 25 tot 75 vierkante kilometer.


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Rink Hof
Rink Hof
11 september 2023 - 16:34 16:34

Ik heb het rapport even ingezien en dat gaat alleen over de landelijke zenders (publiek en commercieel).
Oftewel alle regionale publieke omroepen, alle regionale commerciële omroepen en alle lokale omroepen (die vaak niet op DAB+ uitzenden) ontbreken.
Het rapport stelt dat het gezamelijke marktaandeel van de meegenomen stations 84,7% is.
Oftewel 15,7% marktaandeel is niet meegenomen in dit rapport.

De stelling “35,4% luistert nog naar de FM” geldt dus niet voor het totaal van de Nederlandse radio, maar alleen voor de meegenomen landelijke radiostations.

De volgende distributiewijzen worden genoemd:
35,4% FM, 10,7% Kabel, 13% DAB+, 25,4% IP en 15,5% overig.
Ik vraag me af hoe de “15,5% overig” dan luistert?
Zoveel luisteren er toch niet naar satelliet of digitenne?

Opvallend: er luisteren dus bijna 3 keer zoveel mensen naar de FM vergeleken met DAB+

Beetje vreemd: Arrow Classic Rock wordt op het kaartje op pagina 9 neergezet als een regionaal radiostation….
En op blz 11 wordt het tijdstip 26:00 uur genoemd….

Laatste las ik ergens (volgens mij in een nieuwsbericht over de veiling van landelijke commerciële kavels) dat meer dan 50% nog gewoon luistert naar de analoge FM in de ether.
Niet zo vreemd met al die magere uitzendvermogens van DAB+.

Blad 2520: ClubFM, Man Bijt Media, Ross Revenge, Qmusic

Blad 2520: ClubFM, Man Bijt Media, Ross Revenge, Qmusic

• ClubFM toont nieuwe studio • DPG Media viseert blog Man Bijt Media • Ross Revenge wordt voorbereid op droogdok • Nieuw Qmusic-spel ‘Het Contract’: zo werkt het
Blad 2519: Bart van Gogh, Qmusic, Dimitris Kops, ROCK FM

Blad 2519: Bart van Gogh, Qmusic, Dimitris Kops, ROCK FM

• Nederland: jingle-goeroe Bart van Gogh met pensioen • Lies vervangt zwangere Delphine bij Qmusic • Nederland: Dimitris Kops wint geding tegen SLAM! • Noordrijn-Westfalen: ROCK FM gestart op DAB+
Blad 2518: Ben van Praag, KISS FM, Radio Contact

Blad 2518: Ben van Praag, KISS FM, Radio Contact

• Stormkracht 7: Ben van Praag schreef zeezenderroman • Nederland: hitzender KISS FM is gestart • Wallonië: Radio Contact lanceert eigen Hitster-versie
Blad 2517: FM Goud, NRK P3 Musikk, Radio Bollerwagen, John Malone

Blad 2517: FM Goud, NRK P3 Musikk, Radio Bollerwagen, John Malone

• FM Goud: nieuwe app, items & jingles • Noorwegen: P13 wordt P3 Musikk • Radio Bollerwagen breidt uit naar Zwitserland • VS: John Malone publiceert memoires
Blad 2516: Radio 538, Tomorrowland OWR, Nostalgie Plus, Magic

Blad 2516: Radio 538, Tomorrowland OWR, Nostalgie Plus, Magic

• Nederland: Tomorrowland én OWR in zee met Radio 538 • Nostalgie Plus solliciteert voor Donna • UK: Magic opent de race naar Kerstmis
Blad 2515: Franse nieuwsradio, IA Radio, Radio Sunshine

Blad 2515: Franse nieuwsradio, IA Radio, Radio Sunshine

• Frankrijk: grote verschuivingen bij nieuwsradio’s • IA Radio: enkel nieuwe (AI-)muziek, in real time gecreëerd • Oostkantons: nieuwe FM-licentie voor Radio Sunshine
Populair bij RadioVisie
MNM: Peter & Julie van op de motor

MNM: Peter & Julie van op de motor

Don`t copy text!