RadioVisie

  • .
    .

Blad 1472: Benjamin Dalle, Dominiek Savio, Grandprix Radio

Erkenningen lokale radio’s: 22 dossiers voor 10 pakketten

Er zijn 22 dossiers binnengekomen voor de erkenningsronde voor de lokale radio’s die liep van 29 maart tot en met 27 april. Dat antwoordde minister van Media Benjamin Dalle donderdag tijdens de commissie Media op een vraag van Vlaams parlementslid Manuela Van Werde (N-VA). De minister zei niet om hoeveel dossiers het gaat per pakket, “om procedurefouten te vermijden”. Ook over het zogenaamde Minerva-pakket blijft dus alles voorlopig in een mist gehuld. Bij Miverva hebben ze momenteel eveneens het raden of en hoeveel kandidaten er op ‘hun’ pakket zijn. De erkenningsronde heeft betrekking op tien frequentiepakketten die ofwel werden ingetrokken, ofwel ingestuurd ofwel nog nooit werden toegewezen sinds 2017. Dalle belooft dat hij tegen 27 mei zal beslissen over de ontvankelijkheid van de dossiers, zoals de procedure voorziet. Pas vanaf dan zal bekend worden hoeveel dossiers er per pakket ontvankelijk zijn.

Feestdag mét radio in Dominiek Savio

Tijdens de jaarlijkse feestdag van Dominiek Savio hebben jongeren – donderdag 5 mei – live radio gemaakt. Niks ongewoons, maar deze zorginstelling in het West-Vlaamse plaatsje Gits is een baken in de ondersteuning van kinderen, jongeren en volwassenen met een (neuro-) motorische handicap of een niet aangeboren hersenletsel (NAH). Dankzij het Kortrijkse medialab Quindo en hun ‘On Tour’-actie werd er radio gemaakt. Organisaties konden zicheerder kandidaat stellen, Dominiek Savio was één van de vijf winnaars. De leerlingen namen interviews af en een vliegende reporter trok naar de verschillende afdelingen. Tussendoor kon men liedjes aanvragen. Elk uur werd een ode gebracht aan een bepaalde groep of persoon. De uitzending was via een livestream te volgen, zodat vrienden en familie konden luisteren en meegenieten. Meer via Facebook. (SV)

Crowfdfunding voor Grand Prix Radio gestaakt

De crowdfunding die via Steunactie.nl was gestart voor Olav Mol en Jack Plooij is afgelopen. Dat laat de directie van Grand Prix Radio weten. Donateurs krijgen hun gift terug. Een fan van het duo was via het platform een actie gestart om hen weer in staat te stellen live vanop de circuits te kunnen werken. Een initiatief dat volstrekt los stond van Grand Prix Radio. “Sympathiek maar niet doeltreffend”, aldus Steunactie.nl. Het doelbedrag (300.000 euro) biedt namelijk geen garantie om weer op de circuits aan het werk te kunnen. Perstoegang is niet te koop, dat is een zaak van de zendgemachtigden en niet van individuele verslaggevers of mediabedrijven. Het is ook niet gekoppeld aan enig geldbedrag. Mol en Plooij betreuren de gang van zaken en benadrukken dat zij de intentie van de actie zeer waarderen. (MediaMagazine)


Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!