RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Bert Geenen maakt comeback bij Nostalgie Plus

Nostalgie Plus zorgt nog eens voor een aardige verrassing: radiolegende Bert Geenen (72) gaat er zowaar opnieuw radio maken. Na de herfstvakantie brengt hij op woensdagmiddag ‘100% Geenen’, waarin Bert letterlijk 100% zijn goesting mag doen.

Bert Geenen is intussen al bijna zeven jaar met pensioen. Dus past het om hier eerst een brokje geschiedenis boven te halen. Bert is immers toch een stukje Vlaamse radiogeschiedenis op zich.

Hij werkte eerst een kwarteeuw voor de VRT, waar hij in 1975 startte als presentator op Radio 1 om in 1983 een van de pioniers te worden van Studio Brussel. Bert bleef er tot hij in 1996 Erik Strieleman opvolgde als nethoofd van Radio Donna. Onder zijn leiding scoorde Donna waanzinnig hoge marktaandelen en onttroonde zo zelfs Radio 2 gedurende enkele jaren.

Najaar 2000 stapte Bert verrassend over naar de Medialaan in Vilvoorde, met in zijn zog Deckers & Ornelis. Hij ging er eerst de radioketens TOPradio en Mango leiden, al was zijn eigenlijke agenda uiteraard de oprichting van Qmusic in 2001, het eerste echt professionele commerciële radiostation voor Vlaanderen. Geenen was de man die de erkennng van Qmusic in goede banen leidde en de zender op poten zette. Nadat Qmusic op de rails stond, leidde Geenen nog enkele jaren VTM, samen met Jan Verheyen.

In de zomer van 2006 werd Geenen uitgestuurd om, via een bochtconstructie met John De Mol, het noodlijdende 4FM in stilte richting Medialaan te loodsen. Ook dat werkte Geenen keurig af en hij transformeerde het station in 2009 vervolgens tot Joe FM, waar hij bleef tot zijn pensioen in 2017.

Al was dat nog niet zijn laatste wapenfeit in de radiowereld, want in 2021 was Bert Geenen als ‘onafhankelijke consultant’ misschien wel de belangrijkste spil in de fameuze erkenningsronde voor de drie levensbelangrijke commerciële radiopakketten. Een rondje waar ze, zoals bekend, bij Studio 100 geen echt prettige herinneringen aan overhielden en waarin de ‘onafhankelijke’ rol van Geenen niet onomstreden was. Feit is dat Mediahuis Geenen in die procedure minstens enige dankbaarheid verschuldigd was.

Of dat laatste verband houdt met deze ‘straffe comeback’, laten we hier in het midden. In elk geval is Bert vanaf 6 november wekelijks op woensdag tussen 12 en 14 uur te horen met het programma ‘100% Geenen’. Met een herhaling elke zondag om 16 uur. Geenen mag er wekelijks twee uur volledig zijn eigen goesting doen, al blijft hij ook mooi binnen de lijntjes van Nostalgie Plus kleuren, met enkel muziek uit de jaren ’60, ’70 en ’80.

“Ik wil persoonlijke verhalen vertellen, aan de hand van goeie songs. Het begint met de eerste pick-up bij ons thuis over herinneringen aan mijn schooltijd en de radio van de jaren ’60, tot het jeugdhuis waar ik mijn eerste stappen zette als dj en vanwaar ik uiteindelijk zelf doorgroeide tot radio-dj.”

Daarnaast start bij Nostalgie Plus op maandag 11 november ‘Het Feest van de 60’s’. Twee weken lang wordt er elke weekdag een ander jaartal uit de 60’s belicht, met een top 50 van de beste songs uit dat jaar.


2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Dimitri
Dimitri
2 november 2024 - 16:57 16:57

De muziekmix van de eerste JoeFM maanden vond ik eigenlijk wel het beste radioproduct vanuit de Medialaan.

Paul vl
Paul vl
1 november 2024 - 17:18 17:18

Eindelijk zullen we de prachtige stem van bert nog eens horen…de kampioen van het ´vol praten ´van de intro´s met verkeersinfo of nieuws op studio Brussel. Maar wat een carrière ook later achter de schermen. Ook dank aan jullie om het allemaal op te lijsten…en nu luisteren maar!!!!

Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!