RadioVisie

  • .
    .

Airable integreerde MediaU-portal (met ongemakken, maar wees blij dat hij nog werkt)

In Vlaanderen beschikt slechts twee procent van de gezinnen over een WLAN-internetradio, maar die toestellen – naar schatting toch zo’n 50 tot 75.000 stuks – toonden de voorbije weken nog maar eens hun kwetsbaarheid. Probleem is alweer een portal, dit keer MediaU.

Zo’n 30 procent van de WLAN-toestellen gebruikt de van oorsprong Duitse portal MediaU, die enkele jaren geleden werd overgenomen door de Britse chipsfabrikant Frontier Smart Technologies, dat op zijn beurt ook al zijn eigen portal Nuvola Smart Radio had (dat technisch dan weer werd geëxploiteerd door het Duitse Airable).

Maar vorige zomer kondigde Frontier aan beide portals tegen het einde van 2024 stop te zetten, al dan niet afgeschrikt door de strengere regelgeving die er onvermijdelijk ook aankomt voor portals. Officieel gaf Frontier als reden op dat het zich meer wil concentreren op de markt van de halfgeleiders en modules.

Het Duitse Airable besliste de dienstverlening van beide over te nemen. Eind oktober werd al de transitie van de Nuvola-dienst afgerond. Die dienst wordt gebruikt door alle toestellen met een Venice-module van Frontier. Dat is meestal al de iets hogere prijsklasse. Die overgang verliep rimpelloos, omdat Airable sowieso al sinds 2019 deze software en catalogus zelf aanstuurde. Zowat alle fabrikanten van bestaande WLAN-toestellen sloten hiervoor een nieuw servicecontract met Airable. Nuvola-gebruikers konden hun favorieten in november eenvoudig exporteren naar Airable.

Het overzetten van de diensten van MediaU was gepland tegen 15 december, maar liep vertraging op. Belangrijk om weten is dat Airable het voortzetten van MediaU geheel vrijwillig doet, want het verdient er niks aan. MediaU zit op alle toestellen die de Magic 6 en Magic X-plugins aan boord hebben en de fabrikanten (veelal Chinese) kregen die dienst altijd zonder onderhoudscontracten. Door het stopzetten van de dienst dreigde zo’n 30 procent van alle WLAN-internetradio’s ‘onbestuurbaar’ en dus letterlijk waardeloos te worden.

Zonder voorafgaande verwittiging nam Airable in de loop van 14 en 15 januari plots de vernieuwde webportal voor MediaU in gebruik en was de oude niet meer bereikbaar. Alle toestellen moeten hierdoor opnieuw worden geregistreerd en gekoppeld aan het nieuwe webportal (wat in ons geval probleemloos verliep). Voor wie de oude webportal intensief gebruikte voor het manueel toevoegen van stream-URL’s was dit echter een koude douche, want zij waren plots alle links kwijt.

De eigen database met radiostations van MediaU bleef grotendeels behouden, maar de weerupdates en beurskoersen in de standby-modus worden niet langer ondersteund. Ook de logo’s van de radiostations zijn (voorlopig?) niet meer zichtbaar in de display van de toestellen, al zitten die logo’s wel in de database.

Er gelden vanaf nu ook enkele gebruiksbeperkingen. Zo kunnen Magic 6-apparaten alleen bestaande streaminglinks bijwerken. Nieuwe links moeten (opnieuw) handmatig worden toegevoegd. Er is een limiet van 250 favorieten en 100 zelf toegevoegde URL’s. Magic X-gebruikers kunnen geen favorieten beheren of eigen URL’s toevoegen. Zij hebben enkel toegang tot de database.

Vermoedelijk zal de database van van MediaU op termijn worden aangepast aan het Airable-catalogusmodel, maar daar zijn nu (nog) geen mededelingen over.

Een en ander bewijst, voor de zoveelste keer, dat WLAN-radio’s een leuk speeltje zijn, maar veel risico’s blijven inhouden omwille van hun afhankelijkheid van portalbeheerders.


3 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Hugo
Hugo
4 februari 2025 - 17:12 17:12

Heb hier een Yamaha WX021 .
Heb maandenlang radio 2 beluisterd met meerdere onderbrekingen per uur.
Nu al enkele weken opgelost. Toestel of Airable?

Hugo
Hugo
5 februari 2025 - 17:08 17:08
Antwoord aan  Rudy De Saedeleir

Heb ik ook nooit beweerd he Rudy. Was gewoon een mededeling. Heb soms wel onderbrekingen die een gans weekend duren. Maar oorzaak ???

Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!