“Het kan verkeren”, zei Bredero en prompt ging Nederland in lockdown. Waarna de publieke omroep zich tot doel stelde om alle landgenoten met elkaar te verbinden. Met een aangepaste en impactvolle programmering voor jong en oud, boordevol nieuws, achtergronden, cultuur, educatie en amusement op alle zenders. 2020 wordt traditioneel afgesloten met NPO 3FM Serious Request: The Lifeline en de NPO Radio 2 Top 2000. Die coronaproof doorgaan.
Shula Rijxman, bestuursvoorzitter van de NPO: “Dit is een uitzonderlijke tijd met uitzonderlijke maatregelen, die vragen om een extra inspanning van iedereen. Niet alleen van de teams van The Lifeline en de Top 2000, maar van álle medewerkers van de Publieke Omroep.” Volgens Rijxman staan Nederlanders bekend om hun veerkracht en samenwerking: “En vanuit die basisgedachte brengen wij Nederland juist de komende weken een programmering vol informatie en ontspanning, die we zullen aanvullen waar en wanneer het kan.”
Op de radio blijft NPO Radio 1 verslag doen van alle ontwikkelingen rond het coronavirus en de vaccins. NPO 3FM presenteert een bijzondere editie van Serious Request: The Lifeline, dat vanaf vrijdag 18 december tot kerstavond te volgen is via 3FM, 3fm.nl en NPO 1 extra. Drie dj-duo’s gaan een week lang ‘in lockdown’ om geld op te halen voor de Rode Kruis, dat met de opbrengst hulpverleners ontlast en de verspreiding van corona tegengaat in binnen- en buitenland. Naast 24 uur per dag radio maken streven de dj’s ernaar om samen met de luisteraars een symbolisch rondje rond de wereld te lopen. Luisteraars kunnen zich laten sponsoren voor hun gelopen kilometers, maar ook een plaatje aanvragen voor geld of gewoonweg een donatie doen voor het Rode Kruis.
De basisgedachte
De NPO Radio 2 Top 2000 is weer te horen vanaf eerste kerstdag tot en met oudejaarsavond op NPO Radio 2. De complete lijst wordt donderdag 17 december onthuld. De NTR verzorgt de televisie-uitzendingen Top 2000 Quiz, Top 2000 – The Untold Stories en Top 2000 a gogo op NPO 3. De opening van de Top 2000 is in de nacht van 24 op 25 december live te zien op NPO 3, vanaf kort voor middernacht. De uitzending van de Top 2000 vanuit het Top 2000 Café in Beeld en Geluid in Hilversum is ook 24 uur per dag te volgen via nporadio2.nl, NPO 1 extra en ’s nachts op NPO 3.
Op zaterdag 19 december vindt het traditionele NPO Radio 4 Kerstconcert plaats, rechtstreeks op de klassieke radiozender te volgen vanuit de sfeervolle Domkerk in Utrecht. Het Groot Omroepkoor, een strijkensemble en koperkwintet uit het Radio Filharmonisch Orkest en vocale solisten onder leiding van Benjamin Goodson brengen feestelijke muziek van onder andere Sweelinck, Bach en Mendelssohn en kerstklassiekers waarbij u ook thuis kunt meezingen.
NPO Luister
Het podcastplatform van de Publieke Omroep biedt honderden podcasts die te beluisteren zijn op de momenten dat het de luisteraar uitkomt. Dan gaat het ook om podcasts die de achtergronden bij het nieuws belichten, zoals: Virusfeiten (EO) met Tijs van den Brink. Als het over het coronavirus gaat, hoor je vooral over maatregelen en over meningen. Wat je veel minder hoort zijn de feiten. Hoe ver zijn wetenschappers in hun strijd tegen corona? Wat komen ze elke dag te weten over het virus en over de beste manier om het te bestrijden?
In de Top 2000 a gogo podcast (NTR) vertelt Leo Blokhuis verhalen die schuilgaan achter de muziek in de Lijst der Lijsten. Hij gaat hierin op zoek verrassende verbanden, allerlei opvallende details, natuurlijk gelardeerd met veel muziekfragmenten.
Inclusief een nieuwe financiele injectie?