Iedere ochtend – bij het krieken van dag – neemt RadioVisie u mee naar een ver verleden. We recycleren dag op dag een radioprogramma van lang geleden. Nostalgie, retro en de sfeer van toen. Een klein duwtje om u op gang te trekken en de komende uren makkelijker door te komen… Meer originele opnames van toen, vindt u op het RadioVisie-deel van Mixcloud.
Wandelen op de Noordzee
Vanaf een zon overgoten Noordzee presenteerde wijlen Herman de Graaf op vrijdag 20 april 1979 weer een aflevering van het lunchprogramma ‘Schoon Schip’. Vanwege het mooie weer overwoog hij om na zijn show maar eens ‘een enorme wandeling over het dek te maken’. Waarbij hij ook nog aangaf dat je vroeger op dat dek van de MV Mi Amigo ook tochten per solex kon maken.
Meteen deed hij de groeten ‘aan die meneer met de solex’, en dat was natuurlijk niemand anders dan de klusjesman Otto die in de tijd dat Radio Mi Amigo nog in de lucht was vanaf dit zendschip, vaak aanwezig was tijdens ‘Baken 16’, en daarbij voor van alles en nog wat werd ingezet. Van het schillen van uien tot het schilderen van het schip.
De Graaf maakte van de gelegenheid ook gebruik om alvast wat reclame te maken voor de eerste aflevering van de ‘Radio Caroline Top 50’ die op zaterdagmiddag, vanaf 13:00 uur, zou worden uitgezonden met Paul de Wit als gastheer. Verder riep hij iedereen op om vooral naar Radio Caroline te blijven luisteren. “Want dat is wel het station dat het gaat maken dacht ik zo”, aldus Herman. (TvH)