Politie ingezet tegen ‘agressieve’ radiopiraten
Het Nederlandse Agentschap Telecom (AT), – vergelijkbaar met het BIPT én het VRM in Vlaanderen – , maar dan in één enkele organisatie, krijgt steeds vaker ondersteuning van de politie bij het ontmantelen van antennemasten van radiopiraten. Sinds begin maart is het AT gestart met een grote opkuis in de regio Staphorst. Daarbij werden medewerkers van de overheidsinstantie met regelmaat bedreigd. Om hun werk veiliger te maken is er nu ondersteuning van de politie. “De geviseerde radiopiraten drukten niet alleen de uitzendingen van legale zenders weg, maar waren ook een risico op verstoring van het telefoonverkeer, waaronder de alarmnummers, het communicatiesysteem van de hulpdiensten en het vliegverkeer”, aldus het AT. De radiopiraten zelf vinden de acties sterk overdreven. “De zendmasten waren tijdens de inbeslagname niet eens in de lucht zijn”, claimen ze. (PVB)
Veronica heeft grote boon voor legendarische Freddy
Freddie Mercury heeft de hoogste notering gehaald in de allereerste editie van ‘De Veronica Legends Top 50’. Michael Jackson en Elvis Presley staan respectievelijk op 2 en 3. Ze worden gevolgd door Bruce Springsteen en David Bowie die de top 5 compleet maken. Bruce Springsteen is de enige nog levende artiest tussen de eerste vijf noteringen. De meeste artiesten uit de lijst zijn geboren in de jaren ’40 van de vorige eeuw. Met uitzonderingen als Frank Sinatra (1915), Amy Winehouse (1983) en Ed Sheeran (1991). Laatstgenoemde brak ook het meest recent door. Hij scoorde in 2011 met de track ‘The A Team’. De andere 49 artiesten hadden al eerder succes. Er zijn vier Nederlandse artiesten te vinden in de lijst: Golden Earring, Herman Brood, Anouk en André Hazes (senior). Van hen heeft deze laatste de hoogste notering weten te bemachtigen; positie 26. (IK)
Radio Melinda: nieuwe zendmast, verse Paaseieren
Radio Melinda uit Oostende ‘spreekt’ u tegenwoordig toe vanaf een nieuwe zendmast. “En dat was hard nodig”, bevestigt voorzitter Chris Schoutteet aan Het Laatste Nieuws. Het oude en bovendien tweedehands exemplaar was na ruim tien jaar dienst, aangetast door roest. “Zo was ze gevoelig aan vocht en water, wat zich uitte in een slechtere ontvangst in bijvoorbeeld het centrum van Oostende.” Die problemen moeten nu van de baan zijn. Een nieuw exemplaar werd met behulp van een 36-meter hoge kraan geïnstalleerd. Dat gebeurde onder het goedkeurend oog van de Vlaamse Regulator voor de Media. De nieuwe mast kostte ruim € 10.000 euro. Radio Melinda is te ontvangen op 107.8 FM. Aanstaande maandag, om 14:00 uur organiseert de lokale zender een grote Paaseirenraap, zo’n 130 kinderen zijn reeds ingeschreven. Meer info via 059/51.33.59 en op Facebook. (Dank aan Eddy Bouwens)