RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Het niet gesproken Radioblad (20/01/2018)

Actueel Blad deejays erkenningen Nederland tv VRT

Joe en co zijn geen piraten (meer)

Woensdag jl (17 januari 2018), vroegen we ons nog af of Qmusic, Joe en Nostalgie radiopiraten waren omdat ze gebruik maakten van frequenties die niet langer erkend waren? De Vlaamse Radiovereniging had er zelfs een klacht voor ingediend. Maar zie, het ‘probleempje’ is verholpen. De ministerraad heeft gisteren, vrijdag 19 januari, op het allerlaatste moment een ‘noodbesluit’ genomen waarbij de geschorste frequenties opnieuw werden goedgekeurd. Medialaan en Mediahuis kunnen weer op hun beide oren slapen, hun zenders blijven in de lucht. Joe op 103.4 FM voor Brussel en Vlaams-Brabant, Qmusic via 99.2 FM voor de provincie Antwerpen en Nostalgie op 102.9 FM vanuit Schoten, eveneens voor de provincie Antwerpen.

Elke wordt ‘Familie’ van Kürt

Joe-presentatrice Elke Van Mello (tot bovenaan) maakt vanaf 26 februari haar opwachting in de VTM-soap ‘Familie’. Ze gaat de rol vertolken van ene Inge, een date van Lars, die gespeeld wordt door Kürt Rogiers. Ook al een man met een radioverleden, bij onder andere TOPradio, Mango en Qmusic. Voor Elke is het niet haar eerste acteerrol. In de VIER-serie ‘Auwch’ speelde ze de trouwe en geduldige partner van Ben Segers. In oktober zal ze te zien zijn in de bioscoopfilm over de Bende van Nijvel. Daar acteert ze aan de zijde van Louis Talpe en Jonas Van Geel.

Talpa heeft geen nieuws meer

Zonder daar verder enige ruchtbaarheid aan te geven, hebben de zenders van de Nederlandse Talpa-zendergroep Teletekst stopgezet. SBS6, Veronica en Net5 volgen daarmee in het spoor van RTL. De publieke omroep NPO houdt vol. Tot tevredenheid van veel Vlamingen die het medium nog steeds gebruiken en hun toevlucht zoeken in ‘Olland. Er is in eigen land uiteraard ook Eclips TV dat iedere dag om 08:00 uur een mooi nieuwsoverzicht brengt. Maar voor de rest van de dag… is het wachten op het nieuws op radio of  televisie. De VRT rolkrant kan niet echt overtuigen. Mensen zonder computer of internet kunnen ook geen gebruik maken van VRT NWS. Dat is vooral een probleem in rusthuizen. Teletekst is vijf jaar te vroeg gestopt.


Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!