RadioVisie

  • .
    .

Het Ochtendblad van 2 januari 2019

Actueel Blad deejays lokale radio offshore podcast

Melinda FM vanuit nieuwe studio

Melinda FM, één van de oudste onafhankelijke radiostations in het land, (gestart in 1981 als Radio Melinda) maakt sinds vorig weekend gebruik van een gloednieuwe studio aan de Torhoutsesteenweg in Leffinge. In het voorjaar van 2018 werd de bekende stacaravan langs de ‘kromme elleboog’ geruild voor de bovenverdieping van het naastgelegen CGS Car Cleaning van voorzitter Chris Schoutteet. “We zijn opnieuw mee met onze tijd en dat hadden we nodig. Ook ons muziekaanbod is met een verruiming bezig: niet enkel Nederlandstalige muziek maar ook klassiekers uit de jaren ’70, ’80 en ’90. Binnenkort misschien zelfs een vleugje hardrock”, zegt hij. Chris is de kleinzoon van Gentiel Schoutteet die de vrije radio in 1979 oprichtte. Luisteren kan op 107.8 FM, in een héél ruim gebied rond Leffinge. (JLB)

De beste podcasts volgens Bello Collective

Slimme luidsprekers en podcasts, waren de twee meest opmerkelijke ‘nieuwigheden’ in 2018. Al geldt dit natuuerlijk niet voor dit laatste, podcasting doen we immers al bijna twee decennia, maar pas vorig jaar brak het fenomeen echt door. Enige ‘begeleiding’ is daarbij niet onnodig. Kwestie dat wij en u het bos door de bomen blijven zien. Bello Colective is een handig instrument. Het gaat om een lijst met de beste honderd producties, volgens hen. Goed voor een hele mooie ontdekkingsreis. Al betreft het voornamelijk Engelstalige podcasts. Happy hunting!

Mi Amigo terug, met verrassing

Op 1 januari 1974, klokslag 12:00 uur, werd de Vlaamse mediawereld verrast door de vrije professionele start van Radio Mi Amigo. Het openingsprogramma zat alvast knap zijn elkaar. Helaas, na ruim een uur verdween de nieuwe zender alweer uit de lucht als gevolg van problemen met de generator aan boord van het zendschip. Eén dag later, woensdag 2 januari 1974 is het station terug in de lucht op de 259 meter. Met een verrassing! Niemand minder dan Norbert presenteert er een show tussen 10:00 en 12:00 uur. Als zanger heeft hij enkele klassiekers op z’n repertoire staan en het werkte eerder voor de publieke radio. Vanaf 12:00 uur is het de beurt aan Wil van der Steen.


2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
marc
marc
3 januari 2019 - 00:46 00:46

Melinda stream? http://bb31.sonixcast.com:20008/stream/2/
Als iemand hem in tunein/vtuner/reciva/frontier/… krijgt.
Het is nu niet de mooiste link, en soms denken we dat ie nog gaat veranderen. melinda/be/stream is wat beter voor onze oncoloog die dan niet zo hard moet nadenken, en een knoop steken in zijn verstand, die nog gaat verharden ook.

gert
gert
4 januari 2019 - 01:23 01:23
Antwoord aan  marc

ik zal hem aanmelden bij vtuner

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

• Radio Centraal viert 45 jaar • Nederland: BNNVARA vierde eeuwfeest • Frankrijk: het vergeten verhaal van Radio Riviera
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!