Paul Severs is niet meer. Vandaag, dinsdag 9 april is hij op zeventigjarige leeftijd overleden na hartfalen. In de reguliere en gespecialiseerde muziekpers verneemt u alle details. Minder bekend is het feit dat de in Huizingen geboren zanger (26/06/1948), ook een tijdlang presentator was in de hoogdagen van Radio Mi Amigo.
Helemaal verrassend was dit uiteraard niet. Paul had zijn zangcarrière immers voor een groot deel te danken aan Sylvain Tack. Naast eigenaar van de Suzy wafelfabriek was de man ook manager van heel wat Vlaams talent. Severs was één van de eerste artiesten die hij onder zijn hoede nam en tot de top van de Vlaamse showbizz begeleidde. De band tussen de twee werd en bleef ijzersterk.Paul Severs presenteerde een tijdlang op de zondagochtend (09:00-11:00 uur) een verzoekplatenprogramma bij de zeezender. Wekelijks kwamen zo’n drieduizend (!) aanvragen binnen op het Hilversumse postbusnummer (847) van Mi Amigo. De opnames gebeurden evenwel ‘ergens’ in België.
Toen, door het aannemen van de anti-zeezenderwet in Nederland, het te gevaarlijk werd om in de Lage Landen nog langer op te nemen, kwam een eind aan zijn presentatiewerk. Paul’s laatste programma werd in september 1974 uitgezonden.
Toen Mi Amigo als enige Nederlandstalige zeezender in de lucht bleef vanaf 1 september 1974, werd Sylvain Tack, als vermeende eigenaar van het station, meer en meer geviseerd en achterna gezeten door de pers. Daarbij werd hij meermaals op een niet correcte manier neergezet, waarna Paul het voor hem opnam in zijn gezongen ode ’Sylvain’. (JLB – Met dank aan Herman Content)
° Radio Mi Amigo – Paul Severs (augustus 1974)
Was dit niet Postbus 847 in Hilversum Nederland?
Nooit gehoord deze ode aan zijn mentor en ontdekker Sylvain Tack,
de Amigo’s komen elkaar opnieuw tegen, rust zacht Paul je was een fijn mens
en een bekende Pajot.