RadioVisie

  • .
    .

Radioblad 91: Bert Geenen, zeezenders en Paul De Wyngaert (video)

Bert Geenen schuift aan bij Michel Follet

U zat er net als wij op te wachten? Dat komt dan goed uit, want de namen van de gasten die Michel Follet volgende week ontvangt in zijn praatshow ‘Aan het juiste adres’ bij EclipsTV zijn net bekend gemaakt. En ja hoor, er wordt alweer een roemruchtige radiomaker én radiobaas verwacht. Na een succesvolle doortocht bij Studio Brussel, zette hij eigenhandig Qmusic in de steigers. Bert Geenen is de naam. Michiel Remaut (filmmuseum Roeselare) en Toon Osaer (Kerk & Leven) schuiven eveneens aan. Net als Bob Baelemans. Hij was zo mogelijk nog vaker op de radio dan Michel en Bert, want de Antwerpenaar was één van de bandleden van The Pebbles. Het programma wordt diverse keren herhaald. Tijdstippen van uitzending vindt u hier.

Michel Remaut, Toon Osaer, Robert Baelemans en Bert Geenen (credits: EclipsTV)

Honderden kranten- en tijdschriften artikels over offshore radio

In de ‘Knipselcollectie’ op RadioTrefpunt staan honderden door Alex van den Hoek ingescande kranten- en tijdschriftartikelen over de voormalige zeezenders. Afgelopen week heeft Alex daar weer 124 ‘nieuwe’ oude ontdekkingen aan toegevoegd. Er zijn onder andere nieuwe scans in de albums over de zeezenders Radio Veronica, Radio Noordzee Internationaal, Radio Monique, Laser 558, Radio Caroline en Radio London. Er staan nu ooknieuwe scans online in de albums ‘Diverse zeezenders’, ‘0verige landen’ en ‘Diverse radio/omroep Nederland’. Klik eerst hier en daarna nog eens in de albums op ‘Sorteren – Recent bijgewerkt’ om de laatst toegevoegde items te bekijken. (Mediapages)

VRT wuifde Paul De Wyngaert uit

klik om te vergroten

In het Radiohuis in Leuven wuifden de VRT-collega’s gisteravond – blijkbaar in alle discretie – gewezen VRT-radiomaker Paul De Wyngaert (foto boven) uit. Paul wordt 65 en mag na 44 jaar en 9 maanden trouwe dienst bij de openbare omroep met “verdiende rust”. Het interne verloop in die bijna 4,5 decennia vind u mooi opgelijst in zijn profiel bij LinkedIn en bij Wikipedia. Beroepshalve zat Paul zo’n 23 jaar met zijn warme stem zelf achter de microfoon. Te beginnen met het legendarische Soldatenhalfuurtje, vervolgens ‘omroeper’ bij BRT1 en in 1983 een van de drie pioniers van Studio Brussel. Na 1998 bekleedde Paul diverse functies als manager – te beginnen met hoofd van Radio 2 tot 2005 – maar kwam hij nog slechts zelden zelf in beeld. Op de foto rechts, een reüniebeeld van drie maanden geleden (credits: Mark Coenen), ziet u Paul De Wyngaert rechts, samen met zijn all time VRT-strijdmakkers Mark Coenen, Bert Geenen, Jan Schoukens en Jan Hautekiet. (RDS)


Amptec
Blad Gemist?
Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

• Barbara Callier ruilt radionieuws voor communicatie • Top 2000 Singalong Party krijgt vervolg • Wallonië: nieuwe campagne voor belRTL
Blad 1782: BRF, MNM, Bayern 1

Blad 1782: BRF, MNM, Bayern 1

• Oostkantons: BRF-mux terug in de ether • TMRV zijn MNM Rising Stars 2023 • Bayern 1 klinkt een beetje als Radio2, MNM én Joe
Blad 1781: Edison Podcast Metrics, Lyn Gilbert, Hugo Sigal

Blad 1781: Edison Podcast Metrics, Lyn Gilbert, Hugo Sigal

• UK krijgt onafhankelijke luistercijfers voor podcasts • Lyn vertelt over Ronan bij Robbie • Meezingen voor het goede doel
Blad 1780: Qmusic, Radio2, BBC Radio 2 (audio & video)

Blad 1780: Qmusic, Radio2, BBC Radio 2 (audio & video)

• Een zwembad voor elke beller bij Maarten & Dorothee • De Inspecteur gidst je (weer) door je belastingbrief • Nieuwe jingles voor BBC Radio 2
Blad 1779: Mebo II, Tryvannstårnet, Soundraw

Blad 1779: Mebo II, Tryvannstårnet, Soundraw

• Laatste plaaggeest van Mebo II overleden • Oslo verkoopt iconische radio- en tv-toren • Soundraw: AI voor uw soundtrack
Blad 1778: DAB+ in Zweden, Mediapages, Studio Brussel

Blad 1778: DAB+ in Zweden, Mediapages, Studio Brussel

• Zweden: extra ruimte voor DAB+ • Terugblik op RadioDay 2023 in Harlingen • De eerste rij is van Studio Brussel
Het Blad op deze dag
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Pieter Van Banden
Pieter Van Banden
31 maart 2019 - 09:01 09:01

Zonder afbreuk te doen aan de grote (radio) verdiensten van Paul De Wyngaert maar deze laatste heeft nooit het ‘Soldatenhalfuurtje’ gepresenteerd. Toen Paul begon als regisseur-omroeper bij BRT1 (Service en Informatie) bestond dat programma al lang niet meer.Maar hij startte wél met ‘Tot Uw Dienst’, beetje een opvolger. En dat had enorm veel succes ook bij de truckchauffeurs .Ook zat er een rubriek in ‘Vrienden van vroeger’…opsporen dus van o.a. oud collega soldaat miliciens…..
Voor alle duidelijkheid zijn toenmalige producer ten tijde van ‘Tot Uw Dienst’ Jan Schoukens presenteerde wél het legendarische ‘Soldatenhalfuurtje’!

Don`t copy text!
1
0
Deel hier gerust uw gedachtenx