RadioVisie

  • .
    Heynen
    .
TVV Sound

Radio Caroline: “Testen op 648 kHz verlopen naar wens”

Peter Moore (foto), manager van Radio Caroline, heeft eindelijk wat meer uitleg gegeven bij de vorderingen die gemaakt worden voor de start op AM 648 kHz. De Caroline-organisatie bleef de voorbije maanden behoorlijk discreet hierover en ook nu laat Moore duidelijk nog niet het achterste van zijn tong zien.

“Nadat we in juli de bevestiging kregen dat we de 648 kHz kregen, met een vermogen van 1 kilowatt op antenne, hebben we een AM-zender ingevoerd vanop het Europese vasteland. Die zender werd aangepast voor de 648 kHz. Er moesten nog enkele horden worden genomen, maar uiteindelijk waren we klaar om te testen op zondag 12 november”, aldus Moore.

Overigens wel vreemd dat hij zich daar vergist van datum, want de tests gingen al op zaterdag 11 november rond de middag van start.

Peter Moore

Volgens Moore kreeg Caroline een aanbod voor een zendersite in Stonham Aspel (Suffolk) aan een “sympathieke prijs”. “Maar de site had geen faciliteiten. We hadden er zelf een mast moeten bouwen, plus een gebouw, met stroom en internet. Daarna kwamen we uit op een site aan de kust (Orfordness, red.) waar alles al aanwezig was, inclusief een zendmast die reeds was afgestemd voor de 648 kHz. Daar is onze keuze dan ook op gevallen.”

“Een inbedrijfstellingstest bewees dat alles functioneerde naar de wens van Ofcom (de Britse mediaregulator, red.). Na enkele dagen stilte testen we intussen fulltime om ervoor te zorgen dat de apparatuur betrouwbaar is. Daarna gaan we door naar normale programma’s”, besluit Moore die ook een dankwoord richt aan de eigenaars van de zendersite en het technische team achter deze operatie.


Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in... Meer over Radio Caroline
Inschrijven
Abonneren op
guest

2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Stef
Stef
4 december 2017 - 12:51 12:51

De zender is een 1kw solid state zender aangesloten op de voormalige reserve mast die al getuned staat op 648khz. Alles wordt nauwlettend in de gaten gehouden door Ofcom ,dus is er geen marge voor experimenteren met grotere vermogens of de richtantenne.
De vergunning beschrijft radio voor de streek van Essex en Suffolk. Dat ze Overseas te ontvangen zijn is door het feit dat het een zeer effectieve antenne is en vlak gelegen aan de kust ,het zoute water zorgt voor de rest. De voormalige BBC aparatuur zou weg gehaald zijn. Grtn .

Joop Van Hoop
Joop Van Hoop
4 december 2017 - 09:05 09:05

Vraag me af welk type zender er gebruikt wordt ? Misschien is het best mogelijk dat men gebruikt maakt van de reeds bestaande zenderinfrastructuur maar zonder Inschakeling van de high power eindtrappen ? Dergelijke side zal wellicht ook voorzien geweest zijn van noodzenderapparatuur ? Dat Peter Moore niet in zijn kaarten laat kijken is overduidelijk.

Don`t copy text!
2
0
Deel hier gerust uw gedachtenx