Op zondag 25 april vieren Radio 2 en Sabam for Culture de twintigste editie van De Eregalerij… in de app van Radio 2. Deze feestelijke editie, die door de coronacrisis eerder al verschoven was naar donderdag 17 maart 2022, blijft behouden. Maar de Grootste Familie wil toch niet wachten om alvast te vieren. Daarom is er dit jaar deze extra online show.
Christel Van Dyck en Jelle Cleymans (foto bovenaan) zijn de ceremoniemeesters met dienst in Kursaal Oostende, weliswaar zonder live publiek. Vanaf 17:00 uur kan iedereen van thuis uit gratis meegenieten van de show. Worden alvast verwacht op het podium: Willy Sommers, The Starlings, Jan De Wilde, het Radio 2 Koor, Kommil Foo en Arno.
Covers in Radio 2 Bene Bene
Radio 2 blikt vanaf vandaag, maandag 19 april, terug op die twintig jaar Eregalerij, met unieke covers van liedjes uit dit evenement tijdens Radio 2 Bene Bene met Vanessa Vanhove. Van maandag tot en met donderdag, elke avond van 18:00 tot 20:00 uur. Op zondag 25 april vanaf 16:00 uur haalt Iris Van Hoof in het gelegenheidsprogramma ’20 jaar Eregalerij’ herinneringen op aan de onvergetelijke momenten uit de voorbije edities, met gasten en artiesten.
Ook de Radio 2 Bene Bene-stream wordt ondergedompeld in twee decennia Eregalerij. Van maandag 19 tot en met vrijdag 23 april kan iedereen elke dag tussen 14:00 en 16:00 uur luisteren naar een selectie momenten uit de edities van de jaren 2000, 2010, 2015, 2016 en 2017. Voor de gelegenheid zijn ook alle beschikbare voorgaande edities van De Eregalerij te bekijken op VRT NU.