Vroeger was er ene Wim Bosboom die op de Nederlandse TROS-televisie zijn gedachtengoed ten toon spreidde onder de titel ‘Dat willen we even kwijt’ en daarmee zijn rechts-georiënteerde mening onze huiskamers binnen gooide. Ja als ene Heerema (google maar eens) de hoofdfinancier van deze omroepvereniging was, is één en één ineens drie.
Maar nu is er een nieuw onafhankelijk fenomeen dat, voor zover mij bekend, alleen via feestboek geventileerd wordt en dat alle actualiteiten op een beschouwende soms hilarische wijze bespreekbaar maakt. Gastheer Rudi Van Vlaanderen, voor radio-mensen wel bekend vanwege zijn aanwezigheid bij de betere radiostations in Vlaanderen en omgeving, loodst de kijker/luisteraar door de actuele onderwerpen en maakt het diepste in u wakker. Het geeft brandstof om over na te denken, zeg maar.
Hij schuwt, zoals we hem kennen ook niet zichzelf belachelijk te maken, waardoor criticasters bij voorbaat al geen vat op hem kunnen krijgen. Ik noem zijn vinding beroepshalve Rudi-Cast, doch wellicht zal de ontwerper/presentator wel een andere titel in gedachte hebben.
Zou ik John de Mol zijn, zou ik Rudi-Cast elke dag in prime-time op het meest bekeken tv-kanaal zetten. Misschien dat deze column enige welgestelde mediamagnaten wakker maakt?! U kunt Rudi-Cast hier vinden.
Ondertussen, plaatje maar weer….