* In het Avondblad (16:00 uur) vindt u straks een unieke montage van en over Ad Roberts en de stations waarvoor hij werkte.
Gisteren, zondag 8 maart bereikte ons in de late namiddag het droeve bericht dat Ad Roberts (Robert de Goede) op 62-jarige leeftijd is overleden in zijn woonplaats Beverwijk. Hij was al geruime tijd ziek. Hij begon tijdens zijn studiejaren, op zeventienjarige leeftijd, als panel-operator, zeg maar de technicus, van Graham Gill te werken, toen deze laatste zijn programma’s opnam in de Caroline Studio in Amsterdam. Daarnaast zat hij diverse keren aan boord van de MV Mi Amigo om er de tapes te draaien. Hij mocht ook enkele keren invallen voor een gemiste band.
Na zijn schooltijd begon Ad professioneel als DJ te werken en kwam terecht in Sneek. Na enkele jaren kreeg hij de kans om in Australië het vak van DJ en radio in het bijzonder, verder uit te diepen op de Announcers Academy (tegenwoordig de Australian Film Television and Radio School). Na zeven maanden keerde hij terug naar Nederland om niet veel later voor de Nederlandse Caroline aan boord van de MV Mi Amigo te gaan werken. Nadat het zendschip gezonken was, moest hij opnieuw zijn toevlucht nemen tot het werk in discotheken.
Toen kwam de Ross Revenge, eerst de solo thuisbasis voor Radio Caroline, later ook die van Radio Monique, waarvoor Roberts de studio mocht inrichten. Hij heeft het een aantal jaren volgehouden op de Noordzee en presenteerde vanaf hetzelfde zendschip ook programma’s voor de opvolgers van Radio Monique; Radio 558 en Radio 819. Ad werkte daarna onder andere nog voor de landpiraat Focus 103, Radio Waddenzee, Radio Mi Amigo 192 en Radio Extra Gold. Bij dit laatste station maakte hij nog steeds wekelijks ‘Zoutwater’, waarin hij veel mooie verhalen uit zijn zeezenderperiode ophaalde.
Ad Roberts (in juli 2015) aan Mi Amigo 40
“Mijn grootste probleem met radio vandaag de dag, is dat er van de tien stations er negen zich richten op de zelfde markt (de jeugd). Zij draaien allemaal dezelfde muziek met allemaal dezelfde stijl dj’s. Nu komt zo langzamerhand de ‘personality’ gelukkig weer terug, waarbij de presentator zich onderscheidt van de rest en dat is goed. Maar Radio vandaag de dag is een domme computer waarbij er een mens nodig is om de ruimtes op te vullen”.
“Het probleem van nu nog zelf een programma willen doen zit hem in het feit dat ik dan ook zelf mijn muziek zou willen uitkiezen (weliswaar via een format, maar mijn format). Ik denk niet dat de markt daar op zit te wachten. Nu moet je niet denken dat dit dan uitsluitend country zou zijn, natuurlijk niet, ik heb een veel bredere smaak en ook altijd gehad, maar het zou zeker negen hits per uur minder bevatten, dan wat je nu op welk willekeurig station voorbij hoort komen”.
Fotocredits: Losgoud.nl/RockArt 2010
Adje, zoals hij we genoemd werd was tijdens zijn zeezender periode een van mijn favorieten.
Samen met Ferry Eden. Als die twee aan boord waren, was het helemaal anders op de radio.
Mijn geluk kon niet op toen ik de eerste keer op de Ross op bezoek kwam, beide dj’s aan boord waren.
Van Ad mochten we een bandje inspreken voor een verzoekje. Dat bandje werd dan afgedraaid de dag nadien, toen waren we weeral thuis. Adje was een heel gezellig persoon die je meteen op uw gemak stelde. Ferry heeft nog voorgesteld om enkele foto’s te maken met de grote mast enz.
Weet iemand de oorzaak van het overlijden?
Adje, ik heb U, samen met vele anderen op het hoogste plaatsje gezet. Jaren heb ik niets meer mogen vernemen van U. Jammer dat er nu zoiets op ons moet afkomen.
Aan de familie en de vele vrienden van Adje, veel sterkte met het verlies van zo een geliefd persoon.
Eric