Hopelijk kunnen ze het op het Kabinet van Media nog enigszins volgen, want er is alweer een klacht toegevoegd van een lokale radiozender aan het inmiddels lange rijtje. Dit keer beschuldigt de vzw Radio Pallieter uit Lier minister Sven Gatz van een ‘discriminerende benadeling’ bij de toekenning van de nieuwe erkenningen. Die formulering hadden we niet eerder gezien.
VZW Pallieter, bestaande uit de heren Jan Ceulemans, Benny Guldentops en Jos d’Haens dagvaardt de minister omdat hun dossier niet op dezelfde manier zou zijn behandeld als de andere dossiers die wel werden gehomologeerd. Aan de Vlaamse ombudsdienst is inmiddels bemiddeling gevraagd. De aanvraag van Pallieter werd ontvankelijk verklaard, maar moet nu worden over gedaan.
Minister kon geen erkenning uitreiken
VZW Pallieter (in Het Laatste Nieuws): “Omdat netwerkomroep Radio Vlaanderen ook op een erkenning aasde voor de frequentie 106.0 MHz, krijgen wij geen vergunning. Indiener BG Consulting bezit al netwerkomroep Radio Vlaanderen en mag daarnaast geen lokale radio’s meer hebben. Minister Sven Gatz is hier zeer duidelijk in. Een netwerk kan volgens het decreet geen lokale radio’s bezitten”.
“Eén en andere draait rond de persoon van Geert Bollé en zijn BG Consulting, de huidige sterke man van Stadsradio Vlaanderen. Hij beheerde verscheidene lokale radio’s, maar nam ontslag uit de betrokken vzw’s. Daardoor is de structuur van die vzw’s gewijzigd. Dit gebeurde in de loop van de erkenningsprocedure en bijgevolg kon de minister geen erkenning meer uitreiken.”
‘Het is niet mijn fout’
Geert Bollé: “Het is niet mijn fout. Wij hebben een netwerkradio gekregen. Ik ben daarvan de zaakvoerder en daardoor moest ik uit een aantal vzw’s stappen, volgens het decreet. Nu wordt alles in mijn schoenen geschoven terwijl ik door de minister verplicht werd uit de lokale radio’s ontslag te nemen. Er zou een tweede erkenningsronde worden georganiseerd in de loop van 2018, maar er is nog geen decreet en alleszins kan ik daar niet aan meedoen. De mensen van de lokale radio’s zijn in ieder geval hun vijfhonderd euro dossierkosten kwijt. Of zij in een eventuele tweede ronde, met een nieuw dossier, hun vergunning wel zullen krijgen, is nog maar de vraag.”
Volgens Het Laatste Nieuws wilde Mechelaar Bollé deze lokale radio’s beheren, naast Stadsradio Vlaanderen: Tele-Randstad (Aartselaar en Hove), Radio Klein Brabant en Radio Sint-Jan (Bornem en Willebroek), Radio Uilenspiegel (Herent, Lubbeek en Oud-Heverlee), Radio Carina, Radio Utopia en Radio Uilenspiegel (Kampenhout en Keerbergen), Radio Pallieter en Radio Tele Randstad (Lier en Nijlen), Radio Vierennegentig en Radio Touring (Tienen).
° Radio Pallieter is voorlopig via webstream te beluisteren
° Lees ook: Radio Pallieter is terug in Lier