RadioVisie

  • .
    Amptec
    .

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stelt orde op zaken

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

De sfeervolle kersthits en de traditionele eindejaarsevenementen zoals de Top 2000 zorgden eens te meer voor hoge scores tijdens het onderzoek van het Nationaal Luister Onderzoek naar de cijfers over de maanden november en december 2021. Zo compenseerde de marathon richting oudejaarsavond een kwakkeljaar voor NPO Radio 2. Radio 10, de eerste commerciële achtervolger kwam, dankzij hun nostalgische reis langs vierduizend nummers, eveneens degelijk voor de dag.

De schadebeperking

NPO Radio 2 had van de Top 2000 een absolute prioriteit gemaakt om alsnog een en ander recht te trekken. De verschuivingen in het programmaschema, de zorgen om Ruud de Wild wiens afwezigheid door Eddy Keur uitstekend werd opgevangen en de polemieken achter de schermen over de te varen koers, speelden in de kaart van Qmusic. De zender maakte van de situatie dankbaar gebruik om van de toenemende bekendheid te proeven. 

Niet voor lang dus want ondanks het gelegenheidscafé zonder publiek in het museum ‘Beeld en Geluid’ in Hilversum en de vaak clowneske pogingen van de presentatoren om de band met de volgers via de multimediakanalen te versterken, kregen de luisteraars maar geen genoeg van Pink Floyd, Coldplay, The Doors. De gong aan het einde van Queen’s ‘Bohemian Rhapsody’ sloot passend een bewogen periode af. Dat het Nationale Aftelmoment, met Wouter van der Goes en Frank van ‘t Hof gelijktijdig op NPO Radio 2 en op televisie werd uitgezonden, lokte uiteraard nog meer nieuwsgierigen.

Andere winnaars 

Met 11,2 procent profileerde Radio 10 zich tot een stevige concurrent met hun eigen Top 4000. Eigenaar Talpa had trouwens kosten noch moeite gespaard om via publiciteitscampagnes de bevolking op deze lijst attent te maken. Sky Radio onderstreepte haar onverwoestbare reputatie als ‘the place to be’ voor de liefhebbers van ‘Rockin’ Around The Christmas Tree’. Ook al werden Mariah Carey, Wham, Paul McCartney, The Eagles en John Lennon tot vervelens toe geprogrammeerd, de doorsnee consument genoot van het alternatief om de sombere actualiteit te vergeten. Vandaar de sprong van 8,3 procent marktaandeel naar 9,5 procent.

De verliezers

Qmusic, ondanks de omschakeling van het digitale Maximum Hits naar aangepaste muziek, en Radio 538 hielden rekening met de mogelijke opmars van NPO Radio 2 en Sky Radio en hielden het bij de klassieke afspraken zoals de Top 100 van 2021 samengesteld door de ‘Stichting Nederlandse Top 40’ en de drie uur durende Grand Mix van Ben Liebrand. Terwijl Radio Veronica met ‘kapitein’ Rob Stenders weinig nieuws meldde, verloor de nieuws- en informatiezender NPO Radio 1 0,8 procent marktaandeel. Een duidelijk signaal van de misnoegde Nederlanders, die de sancties in verband met Covid-19 meer dan moe zijn. (FVM)

 Stationnov-dec 2021okt-nov 2021 verschil %nov-dec 2020 verschil %
1NPO Radio 216,611,8+4,817,4-0,8
2Radio 1011,29,9+1,310,8+0,4
3Qmusic10,812,3-1,510,4+0,4
4Sky Radio9,58,3+1,29,8-0,3
5Radio 53889,3-1,38,6-0,6
6NPO Radio 16,97,7-0,87,4-0,5
7NPO Radio 56,87,1-0,35,2+1,6
8Radio Veronica33,4-0,42,9+0,1
9100% NL2,53-0,52,3+0,2
10NPO Radio 42,22,5-0,32,3-0,1
11NPO 3FM2,22,1+0,12+0,2
12SLAM!1,11,3-0,21+0,1
13Kink0,91-0,10,6+0,3
14classicnl0,70,8-0,11-0,3
15Sublime0,70,7=0,6+0,1
16BNR Nieuwsradio0,60,6=0,6=
ORN Radio6,77,9-1,27,4-0,7
Overige zenders5,35,8-0,55,6-0,3
E Power Radio4,44,4=4+0,4

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: Qmusic onttroont Radio 2

Qmusic is NPO Radio 2 voorbij in de nieuwe luistercijfers. De zender wint 0,5 procentpunt Lees verder

Blad 1485: Qmusic vs Q-dance, Loopreizen Radio, Heart 00s

• Nederland: Qmusic en Q-dance regelden hun dispuut in der minne • Nederland: Loopreizen Radio Lees verder

Nederland: radio-dj’s quizzen op televisie

Matthijs van Nieuwkerk (foto bovenaan) en zijn 'De Wereld Draait Door' was zo'n waanzinnig goede Lees verder

“Dat Is Het Oog Van De Duivel!” (video)

Een bijdrage dit keer waarin ik ruimte maak voor lezer Henk Kruize die het stukje Lees verder

Blad 1484: Hans, Hans & Hooray

• Buiten is het dertig graden, binnen kreeg Hans een bloemetje • “Hij schrijft sneller Lees verder

Blad 1483: Radio Mol, YouTube, KINK, TPO Podcast

• Ook Radio Mol zoekt (wanhopig) een reclameverkoper • YouTube: muziek streamen op je smartwatch Lees verder

Nieuwe Nederlandse meezinger in de maak: ‘Dit is Joe!’ (audio)

De Vlaamse tracks kregen nieuwe vocals en een catchy sonic logo “Dit is Joe”.

Blad 1482: Radio VRW, Hans Hogendoorn, Peter Rijsenbrij (video)

• Radio VRW-team kon eindelijk nog eens samen barbecueën • Ere-Zilveren Reissmicrofoon voor Hans Hogendoorn Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest
0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx
()
x