RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stelt orde op zaken

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

De sfeervolle kersthits en de traditionele eindejaarsevenementen zoals de Top 2000 zorgden eens te meer voor hoge scores tijdens het onderzoek van het Nationaal Luister Onderzoek naar de cijfers over de maanden november en december 2021. Zo compenseerde de marathon richting oudejaarsavond een kwakkeljaar voor NPO Radio 2. Radio 10, de eerste commerciële achtervolger kwam, dankzij hun nostalgische reis langs vierduizend nummers, eveneens degelijk voor de dag.

De schadebeperking

NPO Radio 2 had van de Top 2000 een absolute prioriteit gemaakt om alsnog een en ander recht te trekken. De verschuivingen in het programmaschema, de zorgen om Ruud de Wild wiens afwezigheid door Eddy Keur uitstekend werd opgevangen en de polemieken achter de schermen over de te varen koers, speelden in de kaart van Qmusic. De zender maakte van de situatie dankbaar gebruik om van de toenemende bekendheid te proeven. 

Niet voor lang dus want ondanks het gelegenheidscafé zonder publiek in het museum ‘Beeld en Geluid’ in Hilversum en de vaak clowneske pogingen van de presentatoren om de band met de volgers via de multimediakanalen te versterken, kregen de luisteraars maar geen genoeg van Pink Floyd, Coldplay, The Doors. De gong aan het einde van Queen’s ‘Bohemian Rhapsody’ sloot passend een bewogen periode af. Dat het Nationale Aftelmoment, met Wouter van der Goes en Frank van ’t Hof gelijktijdig op NPO Radio 2 en op televisie werd uitgezonden, lokte uiteraard nog meer nieuwsgierigen.

Andere winnaars 

Met 11,2 procent profileerde Radio 10 zich tot een stevige concurrent met hun eigen Top 4000. Eigenaar Talpa had trouwens kosten noch moeite gespaard om via publiciteitscampagnes de bevolking op deze lijst attent te maken. Sky Radio onderstreepte haar onverwoestbare reputatie als ’the place to be’ voor de liefhebbers van ‘Rockin’ Around The Christmas Tree’. Ook al werden Mariah Carey, Wham, Paul McCartney, The Eagles en John Lennon tot vervelens toe geprogrammeerd, de doorsnee consument genoot van het alternatief om de sombere actualiteit te vergeten. Vandaar de sprong van 8,3 procent marktaandeel naar 9,5 procent.

De verliezers

Qmusic, ondanks de omschakeling van het digitale Maximum Hits naar aangepaste muziek, en Radio 538 hielden rekening met de mogelijke opmars van NPO Radio 2 en Sky Radio en hielden het bij de klassieke afspraken zoals de Top 100 van 2021 samengesteld door de ‘Stichting Nederlandse Top 40’ en de drie uur durende Grand Mix van Ben Liebrand. Terwijl Radio Veronica met ‘kapitein’ Rob Stenders weinig nieuws meldde, verloor de nieuws- en informatiezender NPO Radio 1 0,8 procent marktaandeel. Een duidelijk signaal van de misnoegde Nederlanders, die de sancties in verband met Covid-19 meer dan moe zijn. (FVM)

 Stationnov-dec 2021okt-nov 2021 verschil %nov-dec 2020 verschil %
1NPO Radio 216,611,8+4,817,4-0,8
2Radio 1011,29,9+1,310,8+0,4
3Qmusic10,812,3-1,510,4+0,4
4Sky Radio9,58,3+1,29,8-0,3
5Radio 53889,3-1,38,6-0,6
6NPO Radio 16,97,7-0,87,4-0,5
7NPO Radio 56,87,1-0,35,2+1,6
8Radio Veronica33,4-0,42,9+0,1
9100% NL2,53-0,52,3+0,2
10NPO Radio 42,22,5-0,32,3-0,1
11NPO 3FM2,22,1+0,12+0,2
12SLAM!1,11,3-0,21+0,1
13Kink0,91-0,10,6+0,3
14classicnl0,70,8-0,11-0,3
15Sublime0,70,7=0,6+0,1
16BNR Nieuwsradio0,60,6=0,6=
ORN Radio6,77,9-1,27,4-0,7
Overige zenders5,35,8-0,55,6-0,3
E Power Radio4,44,4=4+0,4

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: Qmusic onttroont Radio 2

Qmusic is NPO Radio 2 voorbij in de nieuwe luistercijfers. De zender wint 0,5 procentpunt Lees verder

Gerbrandy-zendtoren wordt wederom Grootste Kerstboom ter wereld

Zaterdag 10 december is er al voor de 24ste keer het ontstekingsfeest, met optredens. Xander Lees verder

Blad 1641: Joe, DAB+ in Estland, zendvermogens Nederland

• Joe start weer ‘Pakje van je Hart’ • Estland heeft dan toch goesting in Lees verder

Christelijke jingles voor een groot gehoor

Naast ‘Christian AC’ jingles voor de dagprogrammering heeft het station nu ook een aantal specialty Lees verder

Luistercijfers Nederland: Qmusic groeit niet meer

NPO Radio 2 is de opnieuw verrassend marktleider in Nederland, bij Qmusic is de groei Lees verder

Nederland: alle lokale omroepen op DAB+ tegen eind 2024

Het kabinet stelt de komende tijd extra geld beschikbaar opdat de lokale omroepen ook in Lees verder

Kinderen maakten kennis met Omroep Baarle

Een open dag voor de jongste luisteraars van Baarle, de grensgemeente waar een niet-inwoner kop Lees verder

Blad 1637: Fabian Hermans, luistercijfers Frankrijk, Adformatie

• Fabian's radiodebuut met NRJ 40 • Frankrijk: zit radio in vrije val? • Nederland: Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx