RadioVisie

  • .
    .

Luistercijfers Wallonië: sterke zomer van Contact

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

In Wallonië blijft Nostalgie nog steeds de leider in de luistercijfers, al is dat intussen niet meer zo onbetwist als twee jaar geleden. Vooral Radio Contact kende een sterke zomer, maar het station strandt globaal nog nipt op de tweede plaats, omdat Nostalgie kan terugvallen op een langere gemiddelde luisterduur. In dagelijks bereik staat Contact voor het eerst sinds lang opnieuw op nummer één.

VivaCité verloor afgelopen zomer vooral in dagbereik. De RTBF zag zijn globale marktaandeel verder dalen naar 35,57 procent. Bij de openbare omroep kwam Classic 21 in juli en augustus, na een luisterdipje in het voorjaar, toch wel de meubelen redden. La Première en Tipik deden het niet zo goed, al moet de RTBF zich misschien ook vragen stellen bij de meerwaarde van Tarmac en Jam., twee digitale nicheproducten die er blijkbaar maar niet in slagen om een eigen publiek te vinden.

Daarentegen doet de Waalse – eveneens uitsluitend digitaal te beluisteren – Nostalgie+ het opmerkelijk goed, met een dagelijks bereik van nu al 56.000 luisteraars. Dat is meer dan het dubbele van Viva+, dat een dagelijks bereik heeft van 26.170 digitale luisteraars. Bij de N-Group moeten ze het dit keer van hun twee oudjes hebben, want NRJ kende een zwakke zomer en ook Chérie blijft sputteren in de marge. Fun Radio wist in verhouding deze zomer alvast beter stand te houden.

Overigens verbergen de Waalse CIM-cijfers nog steeds een vrij hoog ‘dark number’, want in marktaandeel gaat liefst 12,57 procent (vorige meting 12,81 procent) naar ‘andere zenders’. En die vind je uiteraard niet in het onderstaande lijstje.

StationGemiddeld dagelijks bereik / 1000Gemiddeld dagelijks bereik in %aandeel mei-augustus 2021 in %Gemiddelde dagelijkse luisterduuraandeel maart-juni 2021 in %verschil%
Nostalgie (FR)467,7710,9914,4215914,21+0,21
Radio Contact484,411,3914,0414912,7+1,34
VivaCité (RTBF)478,1811,2413,9315014,12-0,19
Bel RTL431,6910,1513,0415512,39+0,65
Classic 21 (RTBF)340,48810,891659,74+1,15
La Première (RTBF)269,816,345,261006,48-1,22
NRJ224,525,284,3995,2-0,9
Fun Radio145,723,422,74972,96-0,22
Tipik/Pure (RTBF)136,553,212,711023,31-0,6
Musiq’3 (RTBF)72,761,711,771251,75+0,02
Nostalgie +56,051,321,341231,33+0,01
DH Radio39,510,930,76980,91-0,15
Viva+ (RTBF)26,170,620,741460,49+0,25
Sud Radio26,950,630,551050,51+0,04
Must FM8,930,210,221290,12+0,1
Chérie11,080,260,18820,31-0,13
Maximum fm13,010,310,17690,19-0,02
RTBF Spot7,450,180,09650,07+0,02
Tarmac (RTBF)8,460,20,07420,24-0,17
BXFM7,60,180,06390,05+0,01
Jam. (RTBF)3,810,090,06850,02+0,04
RTBF MIX2,980,070,04680,04=
Antipode4,330,10,03390,03=
Tomorrowland One World Radio1,420,030,01280,01=
RTBF (code générique)0,270,010,011200,01=

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Wallonië: met vier op een zakdoek

In Wallonië worden de verschillen tussen de vier leidende radiostations steeds kleiner, maar de nummer Lees verder

Luistercijfers Wallonië: Nostalgie blijft Vivacité stapje voor

Gisteren kon je al de Vlaamse luistercijfers lezen, maar uiteraard deed CIM RAM ook de Lees verder

Luistercijfers Wallonië: Nostalgie+ debuteert sterk

Zo saai als de Vlaamse luistercijfers gewoonlijk zijn, zo boeiend zijn ook nu weer de Lees verder

Luistercijfers Wallonië: vreugdedans voor N Group

In Wallonië was er – mits het respecteren van de social distancing – ongetwijfeld een Lees verder

Blad 1585: RTBF, DAB+ in Polen, Nostalgie (video)

• Stakingsdreiging binnen de RTBF • Polen: procedure commerciële DAB+ opgeschort • Gratis Tom en Lees verder

Brussel: Franstalige lokale DAB+ is gestart

Sinds deze middag is de Franstalige lokale Brusselse mux in de ether. Na drie jaar Lees verder

Blad 1569: RadioRand, NRJ, Auvio, Radio 1 (video)

• Plaatgasten in de rij bij RadioRand • Wallonië: NRJ krijgt plekje op Auvio • Lees verder

Drie nieuwe ‘formats’ voor ‘Matin Première’

Het nieuwe schooljaar is in het zuiden des lands alweer op 29 augustus begonnen. Eén Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx