RadioVisie

  • .
    .

Luistercijfers Nederland: Talpa in de hoek van de klappen

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Dat de grote drie in het radiolandschap zich op basis van de luistercijfers over oktober en november 2022 aan hun positie vastklampten, verbaasde niemand. Anderzijds boekte de seniorenzender NPO Radio 5 zonder één enkele FM-frequentie een spectaculaire winst van 0,7% waardoor de kloof met Sky Radio plotseling werd gedicht. Wedden dat sommige spelers hun visie over het nut van digitaal luisteren zullen herzien?

Golvend op de nostalgie

De aangekondigde verjonging van het station voor de 50+ generatie en de jaarlijkse afspraak met de ‘Evergreen Top 1000’ wierpen hun vruchten af. 7,1% marktaandeel evenaarde het vorig jaar behaalde resultaat. Met de nakende komst van de voormalige Veronica-iconen Simone Walraven (tijdens de doordeweekse drive time) en Erik de Zwart (‘Top 40 Hitdossier’ op vrijdagavond) ziet het er naar uit dat het team onder leiding Daniël Dekker de wind in de zeilen heeft. 

Ook NPO Radio 2 kon, in afwachting van hun eindejaarstroef de ‘Top 2000’, een meer dan degelijk rapport voorleggen. Met een stijging van 0,3% in vergelijking met de vorige meting over september en oktober 2022 kan men met een gerust gemoed de aftrap – met Jeroen van Inkel – van de traditionele eindejaarsmarathon afwachten. 3FM blijft gunstig evolueren. 0,5% hoger dan tijdens de analyse in 2021. Goed nieuws dus voor manager Menno de Boer wiens aanwervingspolitiek en het licht op Radio 538 geïnspireerde format, blijkbaar bij de consument in de smaak viel. 

Ondertussen op deg weg bergaf

Talpa Networks van mediatycoon John de Mol kreeg minder goed nieuws. Radio 10 en het voormalige uithangbord van de jongerengeneratie Radio 538 verloren, ondanks de terugkeer van de ‘verloren zoon’ Dave Minneboo, behoorlijk terrein. Sky Radio ervoer nog niet echt het rendement van de langzame omschakeling naar The Christmas Station. 

Enkel Radio Veronica dat door een klacht van het naar een FM-pakket hengelende Kink, een forse boete van 60.000 euro incasseerde wegens te veel praten, ging er op vooruit. Van 3,3% naar 3,7% dankzij de ‘Top 1000’. Kortom, met de radiostations van de publieke omroepen aan de winnende hand, wordt het voor de commerciële concurrenten een hele klus om tijdens de eindejaarsperiode in de buurt te blijven. Al was het maar om de mogelijke gevolgen van de trektocht richting Queen’s ‘Bohemian Rhapsody’ te minimaliseren. 

De luistercijfers van het Nationaal Luister Onderzoek over de periode oktober – november 2022 zijn gebaseerd op een representatieve landelijke steekproef van 8.438 respondenten van tien jaar en ouder. De gemiddelde luistertijd bedroeg 02:27 uur per dag, dat is vijf minuten meer dan in de vorige periode. De gemiddelde luistertijd van de luisteraars is 04:03 uur, dat is vier minuten dan in de vorige maand.

 Stationokt-nov 2022sep-okt 2022 verschil %okt-nov 2021 verschil %
01NPO Radio 212,512,2+0,311,8+0,7
02Qmusic12,112+0,112,3-0,2
03Radio 109,510,1-0,69,9-0,4
04Radio 53888,3-0,39,3-1,3
05NPO Radio 17,88,3-0,57,7+0,1
06Sky Radio7,47,5-0,18,3-0,9
07NPO Radio 57,16,4+0,77,1=
08Radio Veronica3,73,3+0,43,4+0,3
09NPO 3FM2,62,6=2,1+0,5
10100% NL2,62,8-0,23-0,4
11NPO Radio 42,42,3+0,12,5-0,1
12SLAM!1,91,8+0,11,3+0,6
13Kink1,31,2+0,11+0,3
14BNR Nieuwsradio0,80,9-0,10,6+0,2
15Sublime0,60,6=0,7-0,1
16classicnl0,60,6=0,8-0,2
17Radio Decibel0,30,2+0,1NONO
ORN Radio8,17,8+0,37,9+0,2
Overige zenders6,46,5-0,15,8+0,6
E Power Radio4,44,5-0,14,4=

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx