RadioVisie

  • .
    .

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 leidt – 538 lijdt

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Gisteren werden de meest recente Nederlandse luistercijfers bekend gemaakt over de meetperiode januari-februari 2022, dit is onze analyse van de studie die gebaseerd was op een representatieve landelijke steekproef van 8.420 respondenten van tien jaar en ouder. Als standaard tijdvak werd 06:00 tot middernacht gehanteerd. De gemiddelde luistertijd bedroeg 02:34 minuten per dag, dat is twaalf minuten minder dan in de vorige periode. De gemiddelde luistertijd was 04:12 minuten, een vol kwartier minder dan vorige maand.

Stevig aan de leiding

Dat NPO Radio 2 als uitloper van de Top 2000 de lakens in het medialandschap zou uitdelen, verbaasde niemand. De achtervolgers reageerden echter met gemengde gevoelens op de huidige resultaten. Zeker omdat de dalende trend bij Radio 538 ronduit rampzalige gevolgen aannam. Voor de zoveelste keer.

De meningen over de invulling van het personeel bij de nummer 1 van de publieke omroepen ontaardden steeds in stevige discussies. Toch bewees de mediaconsument dat de managers het alsnog bij het rechte einde hadden.

Gijs Staverman, Ruud de Wild, volgens aanhoudende geruchten op weg naar 3FM om daar in navolging van manager Menno de Boer orde op zaken te stellen en Wouter van der Goes scoorden vlot. Emmely de Wilt en Jeroen van Inkel profileerden zich als de smaakmakers in het weekend. Kortom, met een stevig muziekformat, hoofdzakelijk leunend op de Top 2000, plus de passende stemmen, bleef NPO Radio 2 de concurrentie de baas. Dat men in vergelijking met vorig keer 0,5% beter scoorde, is mooi meegenomen en voldoende om de criticasters even het zwijgen op te leggen. 

En nu Qmusic?

De naar Talpa teruggekeerde programmaleider van Qmusic Dave Minneboo, bleef tot de laatste dag van zijn contract bij DPG Media flink in de weer. Voldoende om uiteindelijk met 11,7% een meer dan succesvol parcours af te sluiten. Missie volbracht. Dus terug naar de Hilversumse Bergweg waar het nodige puin moet geruimd worden. Radio 538 schoof de integrale ochtendploeg met Frank Dane aan de kant en schakelde Wietze de Jager en komiek Klaas van der Eerden in om het ontbijt op te vrolijken.

Helaas zonder het verhoopte schokeffect want de voormalige trendsetter bij de jeugd tuimelde naar 8%. En dan te bedenken dat tijdens de gloriedagen van de koning in de ochtend, Edwin Evers, het marktaandeel vlot met 15% flirtte. Geen wonder dat de sfeer bij de voormalige koploper dicht aan het nulpunt grenst. Zeker omdat heel wat dj’s meer dan hun buik vol hebben van de besluiteloze zenderbazin Coco Hermans. Benieuwd hoe de confrontatie met de supervisor van alle radiostations bij de bemoeizieke John de Mol en de zijnen zal verlopen. 

Rob op de goede weg

Gelukkig was er ook goed nieuws voor Talpa: Sky Radio hield behoorlijk stand en startte inmiddels een nieuw online themakanaal. De Rotterdamse zangeres Davina Michelle opende eergisteren het station waarop de grootste hits van de eeuw aan bod komen. De uiteindelijke voorkeur van de luisteraars vertaalt zich tussen 4 en 9 april in een totaaloverzicht, een hit-overzicht. Bij het Radio Veronica van Rob Stenders mocht de champagne ontkurkt worden. De winst van 0,7% bewijst duidelijk dat de zendermanager het schip in de juiste richting stuurt.

NPO Radio 5 en SLAM! hadden eveneens voldoende redenen om hun personeel voor een extra drink uit te nodigen. Met een stijging van 0,5% en 0,4% bewezen de seniorenzender (ondanks het gebrek aan een landelijke FM-dekking) en het station voor de uitgaanders dat hun aanwezigheid in het radiolandschap een verrijking blijft. (FVM)

 stationjan-feb 2022dec-jan 2022verschil %jan-feb 2021verschil %
01NPO Radio 213,518-4,513+0,5
02Qmusic11,710,6+1,111,3+0,4
03Radio 1010,111,1-19,9+0,2
04NPO Radio 18,16,8+1,38,5-0,4
05Radio 53887,6+0,49,5-1,5
06Sky Radio7,49,5-2,17,6-0,2
07NPO Radio 56,55,9+0,66+0,5
08Radio Veronica3,73+0,73,5+0,2
09100% NL32,4+0,62,9+0,1
10NPO 3FM2,42,2+0,22+0,4
11NPO Radio 42,32,1+0,22,6-0,3
12SLAM!1,61,2+0,41,2+0,4
13Kink10,9+0,10,8+0,2
14BNR Nieuwsradio0,80,6+0,20,6+0,2
15classicnl0,70,7=1,1-0,4
16Sublime0,60,6=0,7-0,1
17Radio Decibel0,2NONO NO NO
ORN Radio7,86,8+18,5-0,7
Overige zenders6,56+0,55,7+0,8
E Power Radio4,24,1+0,14,6-0,4

Amptec

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stevig in het zadel

Geen verrassingen bij de bekendmaking van de luistercijfers over periode december 2021 en januari 2022. NPO Lees verder

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stelt orde op zaken

De sfeervolle kersthits en de traditionele eindejaarsevenementen zoals de Top 2000 zorgden eens te meer voor Lees verder

Luistercijfers Nederland: hitlijstsuccessen voor NPO Radio 5 en Veronica

In Nederland gaat Qmusic richting de decembermaand als marktleider. Zo blijkt uit de luistercijfers van Lees verder

Luistercijfers Nederland: Qmusic onttroont Radio 2

Qmusic is NPO Radio 2 voorbij in de nieuwe luistercijfers. De zender wint 0,5 procentpunt Lees verder

Blad 1590: Nostalgie, TuneIn, Jeopardy, Hans Knot

• Acht keer stemmen voor 880 80's liedjes • TuneIn brengt audioversie van Jeopardy! • Lees verder

Blad 1589: Radio2, Symphony, Veronica Vintage (video)

• Radio2-ochtend: West-Vlaamse provincieraad vervoegt protest • Symphony: de Netflix voor klassieke concerten • Start Lees verder

Ferry laat Monique opnieuw aan het woord

Op 5 september 1987 presenteerde Luc Dardin (Luc van Rooij) de ‘Monique Top 50’ tussen Lees verder

Blad 1588: Koen De Bouw, DAB+ in Nederland, Radio Drenthe

• Koen De Bouw is nieuwe VTM-trailerstem • Nederland: 26 procent heeft DAB+ • Nieuwe Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx