RadioVisie

  • .
    .

Luistercijfers Nederland: Qmusic terug (en stevig) op kop (update)

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Net zoals in de emotioneel zwaar beladen Ronde van Frankrijk komt er ook in in het radiolandschap dankzij de luistercijfers – over de maanden mei en juni 2022 – meer duidelijkheid over de actuele hiërarchie. Qmusic antwoordde het snelst op de zomerse verzuchtingen van de trouwe schare fans waardoor het marktaandeel een Wout van Aert-sprint uit de mouwen schudde. De concurrentie stond er bij en keek er naar.

Wie vooraf vreesde voor verstrekkende gevolgen door het vertrek van de ex-zendermanager Dave Minneboo, kreeg lik op stuk. Het absolute uithangbord van DPG Media bewees immers over een degelijke mentale weerbaarheid te beschikken.

De kersverse programmadirecteur Roland Snoeijer zweerde bij het principe ‘never change a winning team’. Geen wonder dus dat de jaarlijks terugkerende ‘Foute 1500’ en de mogelijkheden om kaarten voor de optredens van Ed Sheeran en van Justin Bieber te winnen de continue luisterdichtheid vergrootten. Kortom, aan het juiste vakantiegevoel geen enkel gebrek.       

Beterschap in zicht?

Radio 538 draaide langzaam maar zeker de weg naar de heropstanding op. Met de aangekondigde herschikking in verband met de ‘Coen & Sander show’ waaide er reeds een voorzichtige frisse wind door het jongerenstation van Talpa. Het is duidelijk dat er qua bijsturing van het format en van de vormgeving nog heel wat werk voor de boeg ligt.

Bovendien liet men van hogerhand, ondanks de benoeming van Frank Dane tot vaste presentator van de namiddagshow, nog niet veel in de kaarten kijken. Dat de aanstaande moeder Marieke Elsinga, ondanks het plotse vertrek bij het dagelijkse ‘RTL Boulevard’ (RTL4), nog steeds torenhoog op het verlanglijstje prijkt, is al lang geen geheim meer. Maar tussen droom en werkelijkheid ligt voorlopig een moeilijk te overbruggen kloof.

Met de wind in de zeilen

Ondertussen werd het ook alsmaar duidelijker dat Rob Stenders, ondanks de aanvankelijke twijfels omtrent het welslagen van de loodzware uitdaging, Radio Veronica naar een rustiger en naar een vooral stabieler vaarwater loodste. Met 4% marktaandeel op de teller won het inmiddels liefdevol omarmde Bonanza-format opnieuw de sympathie van talloze melomanen, die maar al te graag met volle teugen van de zestigjarige geschiedenis van de voormalige rebelse omroep proefden. 

Wat nu 3FM?

Met bijna de helft van de zomervakantie achter de rug staan inmiddels zowat alle oren gericht op 3FM. Manager Menno de Boer en zijn team ondervonden schijnbaar alle moeite van de wereld om een aantrekkelijk programmaschema te kneden. Of bijvoorbeeld de terugkeer van Eddy Keur en van Barend van Deelen als sfeermakers in de namiddag een goede en vooral een verstandige zet wordt, moet vanaf 12 september aanstaande blijken. (FVM)

 Stationmei-jun 2022apr-mei 2022verschil %mei-jun 2021 verschil %
01Qmusic13,111,9+1,211,7+1,4
02NPO Radio 212,212,4-0,212,1+0,1
03Radio 109,810-0,210,4-0,6
04Radio 5388,78,5+0,29,4-0,7
05NPO Radio 188,5-0,58,4-0,4
06Sky Radio7,17,5-0,47,9-0,8
07NPO Radio 566,3-0,35,5+0,5
08Radio Veronica43,8+0,23,6+0,4
09100% NL3,22,9+0,33,5-0,3
10NPO 3FM2,22,3-0,12,2=
11NPO Radio 42,22,2=2,1+0,1
12SLAM!1,91,7+0,21,4+0,5
13Kink10,8+0,20,8+0,2
14BNR Nieuwsradio0,70,8-0,10,6+0,1
15Sublime0,60,6=0,6=
16classicnl0,60,6=0,9-0,3
17Radio Decibel0,30,3=0NO
ORN Radio87,9+0,18,6-0,6
Overige zenders6,36,5-0,26,2+0,1
E Power Radio4,24,3-0,14,1+0,1

Spotlight

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: er beweegt nauwelijks iets

De meeste stations winnen of verliezen maar een klein beetje.

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 blijft Qmusic afhouden

Radio 2 bleef de marktleider bij de Nederlandse radiozenders volgens de vandaag verschenen luistercijfers over Lees verder

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 houdt nipt stand

NPO Radio 2 en Qmusic strijden als nooit voordien voor een plek als marktleider.

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 leidt – 538 lijdt

Dat NPO Radio 2 als uitloper van de Top 2000 de lakens in het medialandschap Lees verder

Blad 1647: Nostalgie, RadioDay, Qmusic

• Het Christine McVie-effect bij Nostalgie • Nederland: RadioDay komt terug in 2023 • Kamal Lees verder

Blad 1646: Radio Singjaal, Tomas De Soete, Top 2000 a gogo

• Radio Singjaal's Top 100 Aller Tijden • VRT ontslaat Tomas De Soete • Herman Lees verder

NPO Radio 2 DJ’s warmen zich op voor ‘Top 2000’

Op 7 december aanstaande verzamelen alle presentatoren van NPO Radio 2 in het Top 2000 Lees verder

Blad 1644: Mediaconcentratie, Joe, Top 2000 Stembus (video)

• Mediaconcentratie in Vlaanderen • Joe's Pakje van je hart op bezoek bij Tia • Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx