RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .

Luistercijfers Nederland: Qmusic op de hielen gezeten

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Ondanks het actuele leiderschap van Qmusic bevestigden de luistercijfers over de periode van augustus tot en met september 2022 de kleiner wordende kloof met de achtervolgers. Vooral de radiostations van Talpa ontwaakten uit hun zomermodus en deden redelijk goede zaken.

De terugkeer van een aantal dance gerichte dj’s zoals Armin van Buuren en Afrojack naar Radio 538 zorgde niet voor de gevreesde scherpe terugval bij Qmusic. Zeker omdat het stokpaardje van DPG Media geen enkele kans onbenut liet om gul met spectaculaire acties te strooien. Tickets voor Coldplay en Harry Styles, inclusief de terugkeer van het beroemde spelletje ‘Het Geluid’, hielden de belangstelling op een meer dan degelijk peil.

Bovendien zorgde de verlenging van het contract met de Stichting Nederlandse Top 40, voor het behoud van één van de absolute sterkhouders in de programmering. Op vrijdag te horen tussen 14:00 uur en 18:00 uur en op zaterdag tussen 15:00 uur en 18:00 uur. 

Wie naar waar?

De afgelopen maanden stonden trouwens in het teken van de jaarlijkse transfers in radioland. Talloze – wellicht – misnoegde medewerkers van Radio 538 profiteerden van de plots vrijgekomen plekken in de programmering van 3FM om zich kandidaat te stellen. Ivo van Breukelen, Bernard van Deelen en Jaimy de Ruijter werden door zendermanager Menno de Boer met open armen ontvangen.

Zeker omdat het plotse vertrek van Sander Hoogendoorn en Frank van der Lende – richting Radio Veronica – voor tal van hoofdbrekens, inclusief een hertekend schema zorgde. Betekent 2,3% in plaats van 2,0% tijdens de vorige meting het begin van de lang verwachte ommezwaai? Dit na de doortocht van talloze managers en honderden aanpassingen zonder resultaat? 

Hallo Dave!

Dat 538, de voormalige marktleider en jongerenzender (voorlopig?) weinig speciale evenementen in het vooruitzicht stelt voor de viering van de dertigste verjaardag is teleurstellend. De duizend grootste hits, als zoveelste afkooksel van de Radio Veronica Top 1000, en nadien weinig aandacht voor wat ooit startte als ongenoegen voor de gang van zaken in het publieke omroepbestel?

Niet echt respectvol tegenover ‘architect’ Lex Harding en zijn volgers zoals Erik de Zwart en Wessel van Diepen. Tenzij opperhoofd Dave Minneboo de echte verrassingen en verwennerijen voor de feestmaand december reserveert? De inmiddels doorgevoerde herschikkingen leidden tot slechts 8,1%. Een magere winst van 0,2%. En dit voor een monument dat tijdens het niet te evenaren Edwin Evers-tijdperk met net geen 20% flirtte.

Dekker gaat lekker

Terwijl de personeelswisselingen voor een kleine mediaoorlog zorgden, werkte NPO Radio 5 gestaag verder aan de opmars. De seniorenzender, met Daniël Dekker als supervisor, sleutelde in functie van de toekomst aan de line up. Zo werden twee voormalige Radio Veronica-iconen, enerzijds Simone Walraven voor de drive time en anderzijds Erik de Zwart met het ‘Top 40 Hitdossier’ in huis gehaald. Hun ervaring betekent ongetwijfeld een enorm pluspunt voor het station dat zonder FM dekking langzaam maar zeker landelijk geliefd is. (FvM)

 Stationaug-sep 2022jul-aug 2022verschil %aug-sep 2021 verschil %
01Qmusic12,112,5-0,411,9+0,2
02NPO Radio 211,712-0,311,4+0,3
03Radio 1010,29,9+0,310,7-0,5
04NPO Radio 18,28,5-0,38,1+0,1
05Radio 5388,17,9+0,29,4-1,3
06Sky Radio7,97,7+0,28,7-0,8
07NPO Radio 56,76,4+0,35,8+0,9
08Radio Veronica3,53,7-0,23,3+0,2
09100% NL3,13,2-0,13,2-0,1
10NPO 3FM2,32+0,32,2+0,1
11NPO Radio 42,22,3-0,12,2=
12SLAM!1,61,5+0,11,5+0,1
13Kink1,21,2=0,8+0,4
14BNR Nieuwsradio0,70,7=0,6+0,1
15classicnl0,60,6=0,7-0,1
16Sublime0,50,6-0,10,7-0,2
17Radio Decibel0,30,2+0,1NONO
ORN Radio8,27,8+0,47,9+0,3
Overige zenders6,67,1-0,56,4+0,2
E Power Radio4,34,3=4,5-0,2

TVV Sound

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: Qmusic domineerde de zomer

De luistercijfers van juli en augustus bevestigen de dominante positie van Qmusic. Radio 10 blijft Lees verder

Luistercijfers Nederland: Stilte voor de storm

Weinig tot geen hiërarchische veranderingen in het Nederlandse radiolandschap in de cijfers met de eerste Lees verder

Luistercijfers Nederland: Qmusic terug (en stevig) op kop (update)

In Nederland is Qmusic opnieuw marktleider, volgens de luistercijfers over de periode mei-juni 2022. En Lees verder

Luistercijfers Nederland: er beweegt nauwelijks iets

De meeste stations winnen of verliezen maar een klein beetje.

Blad 1652: Nostalgie, Stephan Komduur, Radio Contact (audio)

• Nostalgie laat oude tv-quizzen herleven • Philip Bloemendal Prijs voor Stephan Komduur • Noord-Frankrijk: Lees verder

Queen heerst in de NPO Top 2000 (video)

De Top 10 van ‘de lijst der lijsten’ werd gisteren - woensdag 7 december - Lees verder

Luisteraars redden (alweer) Extra AM in Nederland

Vorige maand startte Extra AM, het een non-stop gouwe ouwe radiostation voor de regio Groot Lees verder

Nederland: wordt Veronica (weer) het kind van de rekening?

Nog voor het hoger beroep over de veiling van de FM-frequenties op 13 december wordt Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx