RadioVisie

  • .
    Amptec
    .

Luistercijfers Nederland: Qmusic nadert

De luistercijfers van het Nationaal Luister Onderzoek over de periode mei – juni 2021 zijn bekendgemaakt door Stichting Nationaal Luister Onderzoek (NLO), de opdrachtgever van het luisteronderzoek. De rapportage is gebaseerd op een representatieve landelijk steekproef van 8762 respondenten van tien jaar en ouder.

Bedenkingen

Ondanks de drukte rond de versoepelingen van de maatregelen rond Covid-19 en de magere prestaties van voetballend Oranje bleef NPO Radio 2 bij de jongste luistercijfermeting nipt uit de greep van de commerciële achtervolgers. Het gigantische aanbod van nieuws en duiding was ook een goede zaak voor de zenders bij wie de actualiteit primeerde.  

Dat er bij de marktleider sinds enkele weken een dalende trend overheerste, werd nog maar eens duidelijk. Voldoende om de hervormingsplannen extra aan te kaarten. Meer vrouwen in de programmering en minder commercieel: het waren vaak gehoorde verzuchtingen. Of men deze snel zal uitvoeren, blijft uiteraard een open vraag.

Zeker omdat het najaar, wellicht naar aloude gewoonte, als opwarming voor het eindejaarsevenement, met name de ‘Top 2000’ zal gebruikt worden. Of men de achteruitgang met 0,3% dan als een typisch vakantieverschijnsel, met de nodige tijdelijke programmawijzigingen kan beschouwen, moet dan blijken. Dan keert wellicht Ruud de Wild terug en komt er klaarheid over de volgende bestemming van Eddy Keur na zijn meer dan geslaagde invalbeurt. 

Nog meer, nog beter

Aan originele campagnes om de band met de luisteraars te verstevigen, geen enkel gebrek bij Qmusic. Een ijskar die het land doorkruiste om de consumenten een extra plezier te gunnen, het winnen van gratis tankbeurten, de penalty quiz bij Domien Verschuuren waarbij men tickets voor de groepswedstrijden op het Europees voetbalkampioenschap kon scoren. Dolle pret alom en interesse verzekerd. Resultaat van deze prijzenregen? Een forse winst van 0,6% en weer iets dichter bij een ongeziene hegemonie.

Talpa

Door de start van de sportzomer verschoof de aandacht deels naar nieuws- en sportzenders. NPO Radio 1 profiteerde hiervan om een mooie stap voorwaarts te zetten. Een progressie die wellicht door de gebeurtenissen in de Ronde van Frankrijk en op de Olympische Spelen in Tokio een vervolg zal krijgen.

Niet echt gunstig dus voor Radio 538 en Radio 10, maar anderzijds viel er goed nieuws in het Veronica-kamp te rapen. Nog voor Rob Stenders op 28 juni jongstleden de vernieuwing officieel startte, vergrootte de nieuwsgierigheid naar de inmiddels voorzichtig ingezette muzikale ommezwaai. Goed voor een hoopgevende score van 3,6%. De volgende meting kan dus wel eens het grote gelijk van de kersverse zendermanager onderstrepen. (FVM)

Stationmei – jun 2021apr – mei 2021Verschil %mei – jun 2020Verschil %
01NPO Radio 212.112.4-0.312.6-0.5
02Qmusic11.711.1+0.610.6+1.1
03Radio 1010.410.7-0.310.5-0.1
04Radio 5389.49.7-0.310.6-1.2
05NPO Radio 18.48.2+0.27.4+1
06Sky Radio7.98.0-0.17.5+0.4
07NPO Radio 55.55.8-0.34.9+0.6
08Radio Veronica3.63.4+0.23.7-0.1
09100% NL3.53.1+0.43.4+0.1
10NPO 3FM2.22.1+0.12.1+0.1
11NPO Radio 42.12.4-0.32.7-0.6
12SLAM!1.41.4=1.4=
13classicnl0.90.9=1.0-0.1
14Kink0.80.7+0.10.5+0.3
15BNR Nieuwsradio0.60.6=0.6=
16Sublime0.60.7-0.10.8-0.2
ORN Radio8.68.6=8.7-0.1
Overige zenders6.26.0+0.25.7+0.5
E Power Radio4.14.4-0.35.2-1.1

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 wint opnieuw

Weinig tot geen problemen voor NPO Radio 2 dat marktleiders in de meetperiode tussen april Lees verder

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stevig in het zadel

Weinig of geen wijzigingen in de actuele hiërarchie. NPO Radio 2 leidt stevig het peloton Lees verder

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 blijft nummer 1

Weinig of geen verrassingen bij de jongste meting door het Bureau 'Intomart' van de machtsverhoudingen Lees verder

2022: Nieuwe luistercijfersmeting in Nederland (video)

Het luisteronderzoek in Nederland gaat vanaf 2022 grondig op de schop. De grootste verandering is Lees verder

Luisterrapport: de come back van de Zwart

Opvallend nieuws van NPO Radio 5 voor de senioren. Vanwege het nakende afscheid van icoon Lees verder

De start van Story (audio)

Nog net voor de jaarwissel, even terug naar een andere maand januari. Die uit 1974. Lees verder

Blad 985: Guus, Axelle en Nostalgie (audio)

• Guus Meeuwis kreeg ‘Top 4000 Oeuvre Award’ • Limburgse Axelle op Waalse Bel RTL Lees verder

Nederland: Queen en Peter R. De Vries domineren Top 2000

De jaarlijkse stembusgang voor de kersverse Top 2000 is sinds gisteren, vrijdag 3 december, afgelopen. Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest
0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx
()
x