RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .

Luistercijfers Nederland: NPO Radio 2 stevig in het zadel

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Weinig of geen wijzigingen in de actuele hiërarchie. NPO Radio 2 leidt stevig het peloton en blijft netjes uit de greep van de achtervolgers. Om een beter inzicht te krijgen naar de gevolgen van de verschillende programmawijzigingen, wordt al volop uitgekeken naar de volgende meting.

Leven na Rob

Het vertrek van Rob Stenders richting Radio Veronica waar hem een gigantische uitdaging wacht, liet dus nauwelijks sporen na. Frank van ’t Hof speelde zijn rol als vervanger zo goed en zo kwaad mogelijk met de verrijzenis van ‘Het Platenpaleis’.  Ruud de Wild zorgde wel op 22 maart jongstleden voor een spraakmakend moment om openheid over zijn strijd tegen darmkanker te verschaffen. Aangrijpend en vooral niet alledaags. Het bezorgde zijn werkgever KRO/NCRV wel een race tegen de tijd om een geschikte invaller te vinden. Op aangeven van de voorlopig nog afwezige dj kwam men echter uit op de goedlachse Eddy Keur, die zich probleemloos aanpaste.

Zonder het verwaarlozen van de gebruikelijke items voegde de voormalige medewerker van de zeezender Radio Caroline er een flinke scheut entertainment aan toe. Iets wat de show echt ten goede kwam. Onderstrepen we ook de bijdrage van sidekick Thijs Hakkert, die zich vooral tijdens de eerste dagen tot een zeer degelijke gids ontpopte. Emmely de Wilt dook bovendien regelmatig als invalster op bij verschillende shows zoals ‘Wout 2Day’. Voldoende om duidelijk te maken dat deze elegante Rotterdamse klaar was voor het echt grote werk.

Q is good for iedereen

Qmusic ondernam alle mogelijke acties om de interactiviteit met de luisteraars te optimaliseren. De uitgebreide viering van Koningsdag met talrijke live-uitzendingen, waaronder het concert van de gelegenheidsband The Streamers en de gastoptredens van onder meer Suzan en Freek, die voor ‘Goud’ met een echt gouden plaat werden onderscheiden. Vergeten we uiteraard ook niet de Top 500 van de jaren ’80. Voldoende dus om steeds opnieuw verrassend hoge scores te halen.

Talpa wacht op Veronica?

Weinig of geen nieuws bij Talpa. Radio 10 presteert duidelijk beter dan Radio 538 waar men in alle stilte het muziekformat verbreedde. Radio Veronica bleef op 3,5% maar opvallend was wel de inschakeling van enkele nieuwe stemmen zoals Femke van der Veen. Voldoende om de speculaties omtrent het beleid van Rob Stenders aan te zwengelen. Ervaring mengen met aanstormend talent? Een koers tussen NPO Radio 2 en Radio 538 zoeken?  Antwoord op 28 juni aanstaande wanneer alles duidelijk wordt. (FvM)

Stationmrt – apr
2021
feb – mrt
2021 
% verschilmrt – apr
2020 
% verschil
01NPO Radio 212.712.8-0.113.4-0.7
02Qmusic10.810.9-0.19.7+1.1
03Radio 1010.610.2+0.410.8-0.2
04Radio 5389.69.4+0.29.7-0.1
05NPO Radio 18.38.2+0.17.7+0.6
06Sky Radio8.07.7+0.37.9+0.1
07NPO Radio 55.95.7+0.25.0+0.9
08Radio Veronica3.53.6-0.13.5=
09100% NL3.13.0+0.12.9+0.2
10NPO Radio 42.62.6=2.8-0.2
11NPO 3FM2.12.2-0.12.4-0.3
12SLAM!1.41.3+0.11.2+0.2
13classicnl0.81.0-0.21.0-0.2
14Kink0.80.8=0.4+0.4
15BNR Nieuwsradio0.70.7=0.6+0.1
16.Sublime0.70.7=0.8-0.1
ORN Radio8.78.7=9.0-0.3
Overige zenders5.75.9-0.26.0-0.3
E Power Radio4.34.7-0.45.0-0.7

Amptec

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Nederland: wordt Veronica (weer) het kind van de rekening?

Nog voor het hoger beroep over de veiling van de FM-frequenties op 13 december wordt Lees verder

Blad 1648: Qmusic, Radio 10, My 90s TV

• Qmusic betaalt uw aankopen terug • De grootste hitlijst is er aan begonnen • Lees verder

Zoeken naar de vlag van Veronica (audio)

Bladerend in mijn archieven van het jaar 1962 botste ik op berichten over de toen Lees verder

Blad 1647: Nostalgie, RadioDay, Qmusic

• Het Christine McVie-effect bij Nostalgie • Nederland: RadioDay komt terug in 2023 • Kamal Lees verder

Blad 1646: Radio Singjaal, Tomas De Soete, Top 2000 a gogo

• Radio Singjaal's Top 100 Aller Tijden • VRT ontslaat Tomas De Soete • Herman Lees verder

NPO Radio 2 DJ’s warmen zich op voor ‘Top 2000’

Op 7 december aanstaande verzamelen alle presentatoren van NPO Radio 2 in het Top 2000 Lees verder

Blad 1644: Mediaconcentratie, Joe, Top 2000 Stembus (video)

• Mediaconcentratie in Vlaanderen • Joe's Pakje van je hart op bezoek bij Tia • Lees verder

Nederland: regering hakt knoop door over veiling FM-kavels

In Nederland mogen commerciële radio-aanbieders in de toekomst nog maximaal drie FM-kavels bezitten. Dat heeft Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx