RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .

Luistercijfers Duitsland: Radio NRW blijft de grootste

In Duitsland werden deze week na een corona-onderbreking van een half jaar opnieuw luistercijfers gepubliceerd, de zogenaamde Media Analyse (ma) Audio. In de top 20 van meest beluisterde radiostations in Duitsland blijven het ‘raamprogramma’ van de NRW en Bayern 1 bovenaan staan. WDR2 haalt SWR3 weer in, NDR2 springt 1LIVE voorbij. Klassik Radio staat opnieuw in de top 20.

Grootste winnaars zijn bigFM Saarland (+50%), Hitradio RTL Sachsen (+29,8%), Radio Potsdam (+28,6%) en harmony.fm (+25%). Ook 80s80s Radio verzilverde al een beetje zijn start via de tweede Bundesmux met een winst van 21,7%. Grootste verliezers zijn BR-Klassik (-28,9%), RTL Radio (-21,7%), Radio Teddy (-20,3%) en Hamburg Zwei (-20,0%). DAB+ kon haar belang als distributiekanaal verder uitbouwen. Het dagelijkse bereik steeg met 19,5 procent.

De integrale tabellen kun je hier vinden. De onderstaande lijst bevat enkel de radiostations die reclame uitzenden. De cijfers hebben betrekking op het gemiddelde aantal luisteraars (14+) per uur, van maandag tot en met vrijdag

Nr.Radiosenderma 2021 Audio (x1.000)ma 2020 Audio IIabsolutin %
1radio NRW1.5621.500+62+4,1
2BAYERN 11.1121.104+8+0,7
3WDR 21.044950+94+9,9
4SWR3970998-28-2,8
5ANTENNE BAYERN829805+24+3,0
6NDR 2809740+69+9,3
71LIVE761746+15+2,0
8BAYERN 3635728-93-12,8
9HIT RADIO FFH482458+24+5,2
10SWR4 BW418414+4+1,0
11MDR SACHSEN409406+3+0,7
12RADIO BOB!408395+13+3,3
13SWR1 BW406411-5-1,2
14radio ffn403418-15-3,6
15MDR JUMP295328-33-10,1
16hr3280288-8-2,8
17hr4259285-26-9,1
18ROCK ANTENNE258233+25+10,7
19Klassik Radio237228+9+3,9
20Radio Regenbogen225
21ENERGY HIT MUSIC ONLY ! National222218+4+1,8
22R.SH Radio Schleswig-Holstein221238-17-7,1
23MDR THÜRINGEN214216-2-0,9
24MDR SACHSEN-ANHALT205203+2+1,0
25Radio Hamburg203212-9-4,2
26SWR1 RP201211-10-4,7
27hr1197193+4+2,1
28Hitradio antenne 1193207-14-6,8
29radio SAW188202-14-6,9
30RADIO PSR188168+20+11,9
31RPR1.186190-4-2,1
32Antenne Niedersachsen181208-27-13,0
33SWR4 RP179171+8+4,7
34Bayern 2172156+16+10,3
35B5 aktuell160143+17+11,9
36Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern149150-1-0,7
37ANTENNE THÜRINGEN147140+7+5,0
38bigFM HOT MUSIC RADIO144147-3-2,0
3989.0 RTL141128+13+10,2
40Antenne Brandenburg140152-12-7,9
41Bremen Eins139127+12+9,4
42Berliner Rundfunk 91.4138118+20+16,9
43sunshine live135129+6+4,7
44R.SA133139-6-4,3
45radioeins129124+5+4,0
46bigFM DER NEUE BEAT125143-18-12,6
47Radio 7123118+5+4,2
48HITRADIO RTL SACHSEN12294+28+29,8
49RTL RADIO119152-33-21,7
50104.6 RTL118125-7-5,6
51rbb 88.8116122-6-4,9
52Radio Schlagerparadies111124-13-10,5
53BB RADIO106110-4-3,6
54Radio Paloma106112-6-5,4
5580s80s Radio10183+18+21,7
56Fritz9397-4-4,1
5794,3 rs29288+4+4,5
58RADIO 219196-5-5,2
59Radio Arabella8776+11+14,5
60YOU FM8782+5+6,1
61Radio Brocken8592-7-7,6
62Bremen Vier7675+1+1,3
63hr-iNFO7567+8+11,9
64planet radio7473+1+1,4
65Schlager Radio7288-16-18,2
66SR 3 Saarlandwelle7169+2+2,9
67RADIO BOB! rockt Schleswig-Holstein6967+2+3,0
68ENERGY Gebiet Berlin6754+13+24,1
69Inforadio6563+2+3,2
70STAR FM 87.9636300,0
71LandesWelle Thüringen6251+11+21,6
7298.8 KISS FM5953+6+11,3
73SR 15952+7+13,5
74JAM FM5861-3-4,9
75DIE NEUE 107.75752+5+9,6
76RADIO SALÜ5752+5+9,6
77harmony.fm5544+11+25,0
78Radio TEDDY5569-14-20,3
79BR-KLASSIK5476-22-28,9
80105’5 Spreeradio5465-11-16,9
81delta radio5348+5+10,4
82Regenbogen Zwei50
83Klassik Radio Gebiet Bayern5043+7+16,3
84GONG 96.3 (München)464600,0
85Rockland Radio4657-11-19,3
86ENERGY Gebiet Stuttgart4556-11-19,6
87die neue welle4546-1-2,2
88ENERGY Sachsen4445-1-2,2
89Radio Ton4251-9-17,6
90Schwarzwaldradio3938+1+2,6
91ENERGY Gebiet München3632+4+12,5
92Das neue Radio Seefunk3637-1-2,7
93JAM FM Berlin3536-1-2,8
94ENERGY Bremen3537-2-5,4
95Radio Paradiso3432+2+6,3
96100,5 DAS HITRADIO.333300,0
97Klassik Radio Gebiet Schleswig-Holstein/Hamburg3032-2-6,3
98Klassik Radio Gebiet Berlin3036-6-16,7
99HITRADIO OHR2925+4+16,0
100baden.fm2829-1-3,4
101Bremen NEXT2726+1+3,8
10295.5 Charivari (München)262600,0
103100,6 FluxFM2623+3+13,0
104HAMBURG ZWEI2430-6-20,0
105ENERGY Gebiet Hamburg1923-4-17,4
106radio TOP 401922-3-13,6
107Radio Cottbus1518-3-16,7
108bigFM Saarland128+4+50,0
109ROCKLAND119+2+22,2
110Radio Potsdam97+2+28,6

Spotlight

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

NLO Streaming Audio Standaard oktober 2021

De NLO Streaming Audio Standaard cijfers over de periode oktober 2021 zijn bekendgemaakt. De cijfers Lees verder

‘Devices’ en luistergedrag, en de radio?

Sinds 2020 omvat de CIM Radio Audience Measurement (RAM) benchmarkstudie een reeks vragen over audiogewoonten. Lees verder

Nederland: Qmusic zit steviger in het zadel

Met de eindejaarsperiode in zicht verstevigt Qmusic de positie als marktleider. Meer nog: de jongste resultaten Lees verder

Luistercijfers Frankrijk: nieuw verlies voor Europe 1

Geen opvallende verschuivingen in de verhoudingen tijdens de maanden september en oktober 2021. RTL en Lees verder

EASY 95.5 FM krijgt in 2022 een maandelijks rapport

'Meten is weten', 'Kennis is macht'. Het geldt net zo goed in de radiosector. Een Lees verder

Onderzoek digitale radio Vlaanderen 2021: de details

In opdracht van de Vlaamse overheid deed het onderzoeksbureau Ipsos voor het vierde jaar op Lees verder

Internationaal onderzoek: automobilist vindt ‘free-to-air’ radio onmisbaar

Wereldwijd blijft radio de meest geprefereerde bron van entertainment in de auto. Dat zegt een Lees verder

IFPI: muziek heeft radio nodig en radio heeft muziek nodig

Radio blijft wereldwijd voor de muzieksector een zeer belangrijke pijler. Dat blijkt uit de studie Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest
0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx
()
x