RadioVisie

  • .
    .

Luistercijfers Duitsland: digitale radio’s winnen verder terrein

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

In de top 20 van meest beluisterde radiostations in Duitsland blijven de raamprogramma’s van Radio NRW, Bayern 1 en WDR 2 onbedreigd bovenaan staan. Sterkste stijgers zijn ROCK ANTENNE (+21,8 procent), RADIO BOB! (+11,1 procent) en hr4 (+12 procent).

In Duitsland werden woensdag de driemaandelijkse luistercijfers gepubliceerd. De onderzoeksgolf ‘ma 2022 Audio II’ bevat gegevens uit de periode van september 2021 tot maart 2022. De cijfers geven het aantal luisteraars (14+) weer per gemiddeld uur (maandag-vrijdag) en bevat enkel de radiostations met advertentiemogelijkheid.

Radio doet het erg goed in Duitsland. Het medium heeft een bereik van 94,1 procent (14+) op maandbasis (93,8 procent in ma Audio 2022 I). Het dagbereik (ma-vr) is 74,5 procent (Ma 2022 Audio I: 73,9 procent). De dagelijkse luisterduur zakte lichtjes van 254 naar 249 minuten, maar dat blijft sowieso ontzettend hoog.

Distributie via DAB+ blijft aan belang winnen met een aandeel dat stijgt van 24,5 procent naar 27,0 procent. Vooral in de doelgroep van 30- tot 59-jarigen doet DAB+ het prima met nu al 30,1 procent, tegenover 27,2 procnt in ma 2022 Audio I. Het luisteren via online kent een terugval naar 24,5 procent (ma 2022 Audio I: 25,4 procent), maar bij de jonge doelgroep van 14 tot 29 jaar stijgt dat aandeel naar 43,9 procent (ma 2022 Audio I: 37,2 procent).

luisteraars/uurverschil met
ma Audio 2022 I
1Radio NRW1.577.000+56.000
2BAYERN 11.076.000-56.000
3WDR 21.054.000+4.000logo_wdr2
4SWR 3943.000+26.000
5NDR 2753.000-55.000logo_ndr_2
6ANTENNE BAYERN735.000-13.000
71LIVE700.000+1.000
8BAYERN 3615.000+53.000
9RADIO BOB!421.000+42.000
10Hit Radio FFH411.000-43.000logo_hit_radio_ffh
11SWR 4 Baden-Württemberg403.000-13.000
12SWR 1 Baden-Württemberg364.000-22.000
13ROCK ANTENNE363.000+65.000
14radio ffn321.000-31.000
15MDR SACHSEN305.000-37.000
16hr 4261.000+28.000
17MDR JUMP245.000-17.000logo_mdr_jump
18hr 3244.000-28.000
19Klassik Radio231.000+7.000
20R.SH Radio Schleswig-Holstein222.000+13.000

Het landelijke nieuwsprogramma Deutschlandfunk heeft op dagbasis ongeveer 2,1 miljoen luisteraars in de ma 2022 Audio II (+32.000). Deutschlandfunk Kultur zit voor de tweede maal op rij in de hoek waar de klappen vallen met nog 482.000 luisteraars (-53.000). In ma Audio 2021 had Deutschlandfunk Kultur dagelijks gemiddeld nog 565.000 luisteraars. Deutschlandfunk Nova bereikte 136.000 luisteraars (+3.000).

De meeste landelijke commerciële zenders via DAB+ zagen hun cijfers stijgen. De combinatie van vijf stations van Absolut Radio steeg met 45,5 procent, gevolgd door ENERGY DAB+ National (+37,6 procent). Ook RTL Radio (+16,8 procent) en Radio Schlagerparadies zijn weer gestegen (+13,1 procent). 

stationluisteraars/uurverschil met ma Audio I
Absolut Radio227.000+71.000
ENERGY DAB+ National139.000+38.000
Radio Schlagerparadies155.000+18.000
RTL RADIO146.000+21.000
SUNSHINE LIVE135.000+5.000
Radio Paloma101.000+1.000
JAM FM55.000-8.000
Schwarzwaldradio41.000+7.000

Amptec

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Duitsland: Media Broadcast hoopt op derde Bundesmux

Arnold Stender, CEO van Media Broadcast, liet deze week voor het eerst een ballonnetje op Lees verder

Duitsland: SWR verlegt de grenzen van de mobiele radio-app

Muziekstreamingdiensten vormen een steeds grotere uitdaging voor radio. De Duitse publieke omroep SWR gaat in Lees verder

Luistercijfers Nederland: Qmusic groeit niet meer

NPO Radio 2 is de opnieuw verrassend marktleider in Nederland, bij Qmusic is de groei Lees verder

Blad 1637: Fabian Hermans, luistercijfers Frankrijk, Adformatie

• Fabian's radiodebuut met NRJ 40 • Frankrijk: zit radio in vrije val? • Nederland: Lees verder

Luistercijfers Frankrijk: France Inter oppermachtig, Europe 1 ondermaats

Het uithangbord van Radio France deelde een gevoelige tik uit aan de achtervolgers die gemengde Lees verder

Blad 1635: DAB+ in Italië, luistercijfers Marokko, Donkere Dagen Top 50

• Lokale DAB+ gestart in Treviso • Marokko: religieuze radiostations blijven op kop • Stemmen Lees verder

Nederland: vernieuwd luisteronderzoek op komst

In Nederland gaat per 1 januari 2023 - weliswaar met de nodige vertraging - een volledig vernieuwd luisteronderzoek Lees verder

1971: muziekradio bereikte 2 op 3 luisteraars (video)

Volgens het onderzoek was de gemiddelde luisterdichtheid van Hilversum 3 met 2,5 procent gestegen in Lees verder

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx