RadioVisie

  • .
    .

Lagardère verlaat Oost-Europa

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

De Franse mediagroep Lagardère heeft haar radiostations in Oost-Europa verkocht aan Czech Media Invest, het grootste mediabedrijf van Tsjechië. Het gaat over veertien stuks in totaal, verspreid over Polen, Slowakije, Roemenië en Tsjechië zelf. Er is een bedrag mee gemoeid van 73 miljoen euro.

Czech Media Invest, eigendom van de miljonair Daniel Křetinský hield zich tot nu toe alleen bezig met kranten en tijdschriften. Nu is de magnaat begonnen met de uitbreiding van zijn imperium. In Polen werden Radio Zet, ChilliZet, Radio Plus, Antyradio en het onlangs gestarte Meloradio gekocht. Tezamen bereiken deze stations dagelijks bijna negen miljoen luisteraars.

Europa 2 in Slowakije zit nu eveneens in de portefeuille van Czech Media Invest. Die zender bereikt dagelijks 300.000 luisteraars. In Roemenië wisselden Virgin Radio, Europa FM en Vibe FM van eigenaar. Samen goed voor ruim twee miljoen dagelijkse luisteraars. Tenslotte werden ook Frekvence 1, Evropa 2, Radio Bonton, Dance Radio en Radio Zet uit Tsjechië verkocht. Zij vertegenwoordigen ruim 1,6 miljoen luisteraars per dag. 

Lagardère wil met het extra kapitaal z’n positie verstevigen in thuisland Frankrijk waar men in diverse sectoren actief is. Het betreft zowel de klassieke uitgeverswereld, de televisie als die van de radio, waar men eigenaar is van Europe 1, Virgin Radio en RFM. (radio.nl)

Het gebouw in Praag (Tsjechië) van waar uit Evropa 2 en Frekvence 1 opereren.

Spotlight

Blikvangers op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx