Naar aanleiding van de expo ‘Onze IJslandvissers’ zendt Radio Noordzee gesprekken uit met zes IJslandvissers. De bekende journalist Martin Heylen stond in voor de bijdragen.
De grote zomertentoonstelling rond ‘Onze IJslandvissers’ in de Venetiaanse Gaanderijen is een initiatief van de cultuurdienst van de stad Oostende en belicht de IJslandvaart van het prille begin tot de laatste overtocht van de Amandine in 1995. Voor die expo interviewde Martin Heylen zes Vlaamse IJslandvissers. Zij worden eveneens getoond via foto’s van Stephan Vanfleteren. Er is ook een gezinsparcours dat gegidst wordt door de bekende West-Vlaamse acteur Sebastien Dewaele.
Radio Noordzee zendt die unieke portretten uit op woensdag 23, donderdag 24, vrijdag 25, maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 juni, telkens om 18:00 uur. Te beluisteren: aan de kust op 105.0 FM en wereldwijd op Radionoordzee.be. Het is meteen de eerste keer dat de IJslandvissers zo uitgebreid aan bod komen op de regionale radio. (EF)