RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .
TVV Sound

Kijk… Vlaamse luistercijfers (de laatste voor 2018)

Het Centrum voor Informatie over de Media (CIM) heeft zopas de luistercijfers bekend gemaakt over de periode juli-oktober 2018. De diverse grote radionetten hebben daarmee hun vervroegd eindejaarsrapport al binnen.

De cijfers zijn door de grote spelers inmiddels geëvalueerd en voorzien van commentaar. Reyerslaan was het eerst klaar, op de voet gevolgd door Medialaan. Met slechts luttele minuten verschil ‘landde’ ook de Katwilgweg. We zetten hun eigen bevindingen tussen de cijfers van het CIM, die u uiteraard zelf mag en kan interpreteren. 

De Reyerslaan 

Radiomanager Els Van de Sijpe: “In een markt die door de digitalisering steeds meer spelers kent, zetten de VRT-radiomerken mooie resultaten neer en blijven dagelijks meer dan drie miljoen luisteraars afstemmen op ons aanbod. Radio 2 blijft met een marktaandeel van ruim 30% en dagelijks meer dan 1,3 miljoen luisteraars afgetekend marktleider en bereikt ook alle leeftijdsgroepen, Radio 1 en Klara zijn stabiel. MNM bereikt dagelijks een kwart van de jongeren van 12 tot 24 jaar. Studio Brussel stijgt door naar 10,6% marktaandeel en is bovendien met voorsprong de best beluisterde radio op het werk.”

De Medialaan

Qmusic was opnieuw de meest beluisterde zender door Vlamingen tussen 18 en 54 jaar (18,3% marktaandeel). Bij het brede publiek (12+) blijft het commerciële station de tweede grootste zender met 12,4%. Joe haalt 8,2% marktaandeel bij het algemene publiek (12+).

An Caers, directeur radio: “Het is heel fijn om te zien dat Qmusic bevestigt als grootste radiozender bij Vlamingen tussen 18 en 54 jaar. Naast wat we on air doen bij Qmusic zoals de ‘Top 500 van de Zeroes’ volgende week, blijven we volop investeren in digitale initiatieven zoals onze dagelijkse online live quiz ‘Qwistet’. Bij Joe verhuizen we onze radiostudio naar het Joe Christmas House in Antwerpen en kan ook iedereen zich online laten onderdompelen in de kerstsfeer met het digitale kanaal Joe Christmas.”

De Katwilgweg

Nostalgie sluit 2018 af met een toenemend marktaandeel; van 6,8% naar 7,2% op de algemene doelgroep 12+. Concreet luisteren elke dag bijna een half miljoen mensen. Ook op het DNA van de zender, de groep van 35 tot 54-jarigen, zet Nostalgie stappen vooruit en haalt in totaal 10,5% marktaandeel. Nostalgie haalde op hetzelfde moment vorig jaar 5,6% op de doelgroep 12+ en 8,5% op de doelgroep 35-54. Dit jaar zit men op 7,2% en 10,5%. 

Tom Klerkx (Managing Director Radio): “Het doet deugd om op deze manier het jaar af te sluiten. We werken elke dag keihard met ons team, om onze luisteraars, hun moment hun classic, te laten beleven. Zoals het past in deze dagen kijken we 2019 hoopvol tegemoet”.

Vergelijking

Hieronder gieten we de cijfers in een vergelijkende tabel met de drie voorgaande golven. Opmerkelijk is toch wel dat alle VRT-zenders samen (ook de digitale) 2,58 procent verloren in de periode juli-oktober, tegenover de periode januari-april. Winnaars zijn de (in bovenstaande tabel niet opgenomen) ‘andere zenders’ – veelal lokale omroepen, al valt dat hier niet specifiek te bewijzen – plus de netwerkradio’s VBRO en TOPradio, die hun FM-zendernetwerk pas in de loop van het jaar konden uitrollen. De drie landelijke commerciëlen houden elkaar min of meer in evenwicht.

Heynen
StationJUL-OKT 2018MEI-AUG 2018MAA-JUN 2018JAN-APR 2018% verschil 1-2% verschil 1-4
VRT Radio 230,0830,7631,2230,39-0,68-0,31
Qmusic12,4512,4612,612,37-0,01+0,08
VRT Studio Brussel10,610,2210,3311,18+0,38-0,58
VRT MNM8,8410,4310,579,9-1,59-1,06
Joe8,258,599,278,94-0,34-0,69
Andere zenders8,017,7875,99+0,23+2,02
VRT Radio 17,817,747,898,4+0,07-0,59
Nostalgie7,256,86,116,89+0,45+0,36
VRT Klara2,432,682,212,54-0,25-0,11
VBRO1,370,70,290,65+0,67+0,72
Topradio1,210,770,710,92+0,44+0,29
VRT MNM Hits0,920,920,710,720+0,2
Group Family Radio*0,420,50,480,37-0,08+0,05
VRT NWS0,10,080,030,12+0,02-0,02
VRT Ketnet Hits0,090,0600,04+0,03+0,05
VRT Klara Continuo0,080,180,160,24-0,1-0,16
VBRO Evergreen0,080,010,030+0,07+0,08
Radio Roxx0,010,0200-0,01+0,01


Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Panasonic
Panasonic
20 december 2018 - 11:36 11:36

NRJ??? Die zijn toch gestart in september, waar zijn die dan te bespeuren?

Rudy De Saedeleir
Beheerder
20 december 2018 - 11:59 11:59
Antwoord aan  Panasonic

De cijfers worden tweemaandelijks vrijgegeven, maar beslaan steeds vier maanden (in dit geval juli t/m oktober). Een station wordt pas in de resultaten opgenomen als het in die hele periode in de ether was. De eerste cijfers van NRJ zullen dus pas opduiken in de volgende golf (met de resultaten van september t/m december 2018).

Don`t copy text!
2
0
Deel hier gerust uw gedachtenx