RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .

Het Avondblad van 3 mei (video)

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Omdat we ergens moeten beginnen

TOPradio heeft gisteren, woensdag 2 mei z’n FM-zender aangezet in Antwerpen. Om ‘m te horen moet u naar de 104.2 FM fietsen…/… Webradio Extra Gold heeft aanstaande zaterdag 5 mei opnieuw aandacht voor de onlangs overleden Ad Roberts. Vanaf 14:00 uur worden drie uur lang programma’s herhaalt uit zijn tijd bij de zeezender Radio Monique. Midden jaren ’80 was dit…/… Minister van Media Sven Gatz heeft 300.000 euro extra vrijgemaakt om te investeren in kwaliteitsvolle journalistiek. “Goed opgeleide en onafhankelijke journalisten zijn immers het fundament waarop betrouwbare journalistiek rust. Ze moeten die belangrijke maatschappelijke rol met een gepaste omkadering kunnen blijven vervullen”, aldus minister Gatz. Lees verder bij de GVA.

Emotionele en zeer waardige BBC Radio 2

Verrassing voor de luisteraars van BBC Radio 2 deze ochtend. Kort voor de aanvang van het landelijk zeer gesmaakte ontbijtprogramma trok Chris Evans (foto bovenaan) de schuiver van de microfoon dicht en spoedde zich naar huis. Enkele ogenblikken voor het begin van zijn dagelijkse show kreeg de presentator het bericht dat zijn 92-jarige moeder overleden was. Hij liet daarom een communiqué door zijn totaal verbaasde vriend en sidekick Alexander Vassos voorlezen (hier luisteren)Waarna de reacties massaal binnenstroomden. . Het verhaal haalde ook de nieuwsbulletins van de BBC. Chris Evans beloofde om morgen opnieuw aanwezig te zijn. Een nieuwe hartverwarmende uitzending is ongetwijfeld in de maak.

Tot slot nog even buurten bij de buren

Het gaat goed met DAB+ in Nederland. De consument vindt steeds beter de weg naar het digitale radioluisteren via de ether. Begin van dit jaar waren er in totaal reeds 885.500 DAB+-ontvangers over de toonbank gegaan. Het laatste kwartaal van 2017 was goed voor een totaalverkoop van zo’n 52.000 toestellen. Eén en ander blijkt uit de cijfers van het GFK en Jato Dynamics…/… In de reeks ‘Vraag het eens aan een radiocollega’, sprak Patrick Kicken met Michael Pilarczyk. De man is tegenwoordig niet meer te horen op de radio, maar dweilt wel het land af als gastspreker. Hij werd bij het grote publiek bekend door zijn werk voor TMF en Radio 538. Een terugblik op zijn carrière.


Blad Gemist?

Blad 1736: Radiodays Europe, Radio Victoria, RNI

Blad 1736: Radiodays Europe, Radio Victoria, RNI

• München verwelkomt Radiodays Europe in 2024 • Tienduizenden kijkers/luisteraars voor carnaval Halle • RNI-secretaresse Eva Pfister overleden
Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

• Peter Hoogland (even) terug bij TOPradio • Nederland: Donald de Marcas overleden • Nederland: afscheid van Hanno Dik
Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

• Nederland: R.I.P. Wim De Bie • Australië: ‘grindstem’ Mike Drayson is niet meer • Dé ultieme toekomststudie voor radio/audio
Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

• De eerste volledig artificiële podcast • Bauer lanceert nieuwe audio-app • Veronica gaf nieuw leven aan oude jingle Anita Kerr
Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

• Radio Mfm gaat op de jazz(elingen)toer • StuBru brengt drum-ode aan Taylor Hawkins • Alle muziekdragers groeien weer
Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

• Shalini maakt podcast over podcasts • Jolien Roets werd tweede keer mama • Nederland: fusies bij streekomroepen

Het Blad op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx