RadioVisie

  • .
    Amptec
    .

Het Radiodagboek van 3 oktober

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

De geschiedenis heeft haar rechten. Die van vroeger, maar ook de gebeurtenissen uit een recenter verleden. Daarom hebben we het Radiodagboek’ vernieuwd. Een hele stevige update. We gaan verder dan ooit terug in de tijd en sluiten zo dicht mogelijk aan bij het heden. Dit is de radiogeschiedenis zoals ze zich afspeelde tussen 1900 en 2022.

Ook dit is geschiedenis

1974: Voor de Gentse raadkamer verschijnen de voormalige medewerkers van de zeezender Radio Atlantis. Men verwacht de uitspraak op 15/10/1974.

1978: Er komt een tender langs om te helpen bij het herstellen van de scheur in de generatorkamer van de ‘MV Mi Amigo’. 

1998: Vlaanderen krijgt een tak van het Nederlandse clipstation TMF. De in Bussum ingeblikte shows worden door Yasmine, Inge Moerenhout, Katja Retsin en Stijn Smets gepresenteerd.

2003: 

– De VRT opent de studio’s van Radio 2 omroep West-Vlaanderen. Deze bevinden zich aan de Doorniksesteenweg 214B nabij de ‘Xpo’ in Kortrijk. 

– Cool FM stopt op de frequentie van NRJ in Kortrijk. Via 102,9 MHz zal het station van het Amerikaanse ‘Emmis’ in de lucht komen. 

1944: Vanuit het bevrijde Eindhoven start Radio Herrijzend Nederland.

1974: Hugo van Gelderen en Ferry Maat brengen om 14.00 uur bij de ‘TROS’ op Hilversum 3 de ‘Nederlandse Top 40’, de voortzetting van de ‘Veronica Top 40’. Diezelfde dag keert ook de ‘Soulshow’, die bij de zeezender Radio Noordzee Internationaal op de ‘Mebo II’ ontstond, terug.

1979: Na een afscheidsprogramma met technicus Johan Rood om 11.00 uur stopt Radio Delmare.

1984: Tom Blomberg volgt Frits Spits bij de ‘Nationale Hitparade Top 30’ op. Deze lijst wordt op woensdagnamiddag tussen 16.00 uur en 18.00 uur uitgezonden en zal blijven bestaat tot 27/11/1985. 

2003: 3FM zorgt voor een rel door tegen alle afspraken in als eerste de nieuwe single van Britney Spears en Madonna te draaien. De première van ‘Me Against The Music’ was immers voor Radio 538 bedoeld.

2006: Jeroen Nieuwenhuize als ‘Mister Top 40’ en Dennis Ruyer voor ‘Dance Departement’ op zaterdagavond worden bij Radio 538 de opvolgers van Wessel van Diepen.

2020:

– Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat is niet van plan om de huidige commerciële radiofrequenties te verlengen met drie jaar. Dit staat in een brief aan de Tweede Kamer. Ze volgt hiermee het advies van SEO Economisch Onderzoek.

– Naar aanleiding van ‘De Week van het Nederlands’ wordt ‘De Taalstaat’ van NPO Radio 1 door Frits Spits en Jan Hautekiet gepresenteerd. Het blok tussen 11.00 uur en 13.00 uur wordt tevens door Radio 1 in België overgenomen.

2021: Cielke Sijben zit voor het laatst als sidekick naast Paul Rabbering op NPO Radio 2. Na negen maanden houdt het avontuur opnieuw op. “Ik vind het echt heel jammer dat dit onze laatste uitzending is.”

1971: Crispian St.John en Mark Stuart worden bij Radio Northsea International op de ‘Mebo II’ ontslagen.

2018: Na weken van speculatie onthult Chris Evans in zijn ‘Breakfast Show’ bij BBC Radio 2 dat hij door Zoe Ball vanaf 14/1/2019 wordt vervangen. Sarah Cox, die eveneens als kandidate voor de ochtend werd genoemd, verhuist naar de ‘drive time’.

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren


Blikvangers op deze dag

Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx