RadioVisie

  • .
    TVV Sound
    .

Het Avondblad van 28 januari (audio & video)

>> Nieuw! RadioVisie kan je nu ook volgen via Instagram en LinkedIn!

Nostalgie naar een decennium

Sinds vandaag, maandag 28 januari en nog tot en met aanstaande vrijdag is het één en al 80’s wat de klok slaat bij Nostalgie. Met veel verhalen en de muziek die bij dat decennium hoort. Bekende gasten komen langs. Zo ontvangt ochtendman Sebastian Decrop, naast zijn gebruikelijke vrienden ook Leo Van Der Elst, Danny Verstraeten en Michael Pas. Astrid Philips leidt een ‘A-Team’ van grote artiesten als Michael Jackson, Madonna, Prince en David Bowie. Wie scoort in de ’80-seconden quiz’ wint een gerelateerde city-trip. Kiest u voor ‘Vienna’ van Ultravox of prefereert u ‘London Calling’ van The Clash… Marcia Bwarody neemt de luisteraar mee, samen met haar mama, naar ‘Live Aid’ in 1985. En Johan Henneman zorgt voor de grootste classics uit super populaire vakantiebestemmingen van het bewuste decennium.

Nostalgie naar een stem

Audio bewaren is sinds het digitale tijdperk z’n entree maakte, steeds makkelijker geworden. Alsmaar compacter ook. Dat stelt u, hen en wij in staat om zowat alles wat we willen ook effectief en makkelijk te bewaren. Zonder dat het zichtbare ruimte inneemt, worden ook onze archieven steeds groter. Zo voegden we dit weekend de laatste ‘Classics’ van Radio 1 toe die werd gepresenteerd door Lieve De Maeyer. De presentatrice met de fluwelen stem, nam eerder onverwacht afscheid van de publieke omroep, zoals u hier al kon lezen. Haar (voorlopig?) laatste woorden op de radio, kan u hieronder nog eens beluisteren.


Nostalgie naar een leeuw

Loeki de Leeuw. Ook in Vlaanderen kennen we hem nog, althans als u tussen 1972 en 2004 naar de Nederlandse televisie keek. Tussen de tv-reclames door, dook het figuurtje op in allerlei grappige situaties. En velen missen ‘m nog elke dag. Dj’s Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte van NPO Radio 2 hadden vrijdag 25 januari een handtekeningenactie opzet om Loeki weer op tv te krijgen. Reclameregie STER beloofde het verzoek op de agenda te plaatsen als de petitie 10.000 keer getekend zou worden. Dat doel werd al binnen een dag gehaald. Deze ochtend stond het aantal handtekeningen al op ruim 17.000. Intern wordt de kwestie de komende maand besproken. De STER stopte in 2004 met de Loeki-filmpjes omdat het te duur werd om ze te maken.


Amptec

Blad Gemist?

Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

Blad 1735: Peter Hoogland, Donald de Marcas, Hanno Dik

• Peter Hoogland (even) terug bij TOPradio • Nederland: Donald de Marcas overleden • Nederland: afscheid van Hanno Dik
Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

Blad 1734: Wim De Bie, Mike Drayson, Audio-Sound Ecosystem

• Nederland: R.I.P. Wim De Bie • Australië: ‘grindstem’ Mike Drayson is niet meer • Dé ultieme toekomststudie voor radio/audio
Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

Blad 1733: Synthetic Stories, Rayo, Bas van Teylingen

• De eerste volledig artificiële podcast • Bauer lanceert nieuwe audio-app • Veronica gaf nieuw leven aan oude jingle Anita Kerr
Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

Blad 1732: Radio Mfm, Studio Brussel, IFPI

• Radio Mfm gaat op de jazz(elingen)toer • StuBru brengt drum-ode aan Taylor Hawkins • Alle muziekdragers groeien weer
Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

Blad 1731: Podcastgoud, Jolien Roets, NLPO

• Shalini maakt podcast over podcasts • Jolien Roets werd tweede keer mama • Nederland: fusies bij streekomroepen
Blad 1730: Fred Florusse, Indés Radios, Radio2

Blad 1730: Fred Florusse, Indés Radios, Radio2

• Cabaretier Fred Florusse (1938-2023) hield ook van radio • Frankrijk: onafhankelijke lokale radio's terug op niveau 2019 • Radio2 promoot gezonde binnenlucht

Het Blad op deze dag

Je zou ook interesse kunnen hebben in...

Inschrijven
Abonneren op
guest

2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Boonen Jean-Marie
Boonen Jean-Marie
28 januari 2019 - 17:55 17:55

Geert ik kan u alleen maar bijstaan Nostalgie trekt op niks Altijd maar dezelfde playlist

Geert
Geert
28 januari 2019 - 16:54 16:54

Wat Nostalgie mist is nostalgie 🙂

Don`t copy text!
2
0
Deel hier gerust uw gedachtenx