BBC mag/moet/wil meedoen met Facebook Watch
BBC News lanceert binnenkort een wekelijks nieuwsprogramma op Facebook Watch, meteen het eerste niet-Amerikaanse nieuwsprogramma van het social media-platform. De samenwerking met de Britse omroep komt er enkele maanden nadat Facebook een nieuwssectie op Watch heeft gelanceerd, met shows zoals ‘Anderson Cooper Full Circle’ (CNN), ‘Fox News Update’ en ‘ABC News On Location’. Facebook Watch werd vorige maand internationaal uitgerold, een jaar nadat het in de VS debuteerde. Het platform heeft in de Verenigde Staten vijftig miljoen kijkers per maand bereikt. De totale tijd die op het platform is doorgebracht, is sinds begin 2018 met factor veertien toegenomen.
Mooie ‘vriendschap’ tussen Pallieter en Lier
Radio Pallieter, de lokale omroep voor Lier verkast binnen afzienbare tijd naar een nieuwe locatie. Een droomplek, de nieuwe radiostudio bevindt zich op het gelijkvloers in het Zimmerpaviljoen – Zimmermuseum (foto bovenaan). Er zijn concullega’s die vanuit een minder fraaie omgeving aan het werk zijn. Een pluim op de hoed van de gemeente uiteraard, die bewijst dat een duidelijke symbiose tussen lokale radio en lokaal bestuur, prima kan werken. Pallieter doet het grondig want er is ook een nieuwe antenne. Eerstdaags wordt daarmee getest. Voorzitter Jan Ceulemans bracht afgelopen weekend een bezoekje aan de nieuwe locatie en zoals dat tegenwoordig hoort, werd dit wereldkundig gemaak met een leuke reeks foto’s op Facebook. U kreeg er eentje cadeau van ons, de overige vindt u hier. Pallieter kan sedert 1 januari ook beluisterd worden via internet.
Naar de radio luisteren via Twitter
In de Twitter-app voor iOS en Android wordt de volgorde van de tijdlijn iets anders, tenminste indien u niet geopteerd hebt voor de chronologische tijdlijn, maar integendeel de tijdlijn laat bepalen door het algoritme van Twitter. Voortaan zijn bovenaan live uitzendingen te zien, die opgestart werden door de Twitter-accounts die u volgt. In theorie kan iedereen gaan ‘uitzenden’, maar in de praktijk gaat het toch vooral om de nieuwssites die u volgt. VRT, VTM bijvoorbeeld of een CNN. Om er maar drie te noemen. En dan heeft het natuurlijk zin dat Twitter dit doet. Bovendien worden nu ook audio-only streamings ondersteund, live radio dus. En dat is interessant, want radio is goedkoper dan naar beelden kijken via een 4G-abonnement. Meer bij TechCrunch.
Vanmorgen was op 106.4 in de regio Lier de duitse zender 1LIVE te horen… hopelijk geraken ze dus de straat uit (is in het verleden ook steeds een probleem frequentie geweest, men had beter voor 107.5 uit Berlaar gegaan die een fantastische dekking heeft van de ganse regio en ver erbuiten).
Eén maand later… nog steeds niets te horen op 106.4
daar komt wel verandering in binnekort,hou onze facebook in de gaten…komt goed 🙂