RadioVisie

  • .
    Heynen
    .

Blad 447: Eregalerij, Theo, M fm & Eclips TV

‘Van de nood een deugd maken’, heet dit. De kranten zijn tegenwoordig minder dik wegens het ontbreken van sportwedstrijden, het corona-nieuws viert daarentegen hoogtij. Tja, als er nu niet over wordt geschreven, wanneer dan wel. Datzelfde corona-nieuws zorgt ook bij ons voor extra veel berichten. Vandaar dat we vandaag ‘Het Ochtendblad’ van weleer maar weer eens van uit de onderste lade gehaald hebben, om de avondeditie enigszins te ontlasten. Om 16:00 uur is er alweer een volgende aflevering!

Met de wind uit de goede richting, moet het lukken

Normaal had de Radio 2 Eregalerij op 19 maart moeten plaatsvinden, maar door het coronavirus ging dat feestje uiteraard niet door. De Grootste Familie heeft nu een nieuwe datum gevonden: het wordt donderdag 24 september. De tickets blijven geldig. Dit jaar worden Soulsister en Wouter Van Belle gevierd tijdens de Eregalerij. Jan Leyers was zondagochtend nog bij presentatrice Christel Van Dyck te gast in het programma ‘De Rotonde’ toen het nieuws bekend werd gemaakt. “Ik schrijf de datum al in potlood op. Eén van de virologen zei deze week dat we nog tot 2021 af en aan die maatregelen zullen moeten invoeren, vandaar. (lacht) We zullen er zijn!” (BVP)

Waar Theo opdook was het ‘fotofeest’

Als er één persoon is die prachtige foto’s heeft gemaakt, meestal zwart-wit, van het offshore radiogebeuren in de jaren zeventig, dan is het wel Theo Dencker (foto bovenaan) uit Hamburg. Overal waar mensen uit de wereld van de ‘zeezenderij’ opdoken, was hij erbij met zijn professionele apparatuur. Anders trok hij er zelf wel naar toe. Vaak vergezeld van schitterende zelfgemaakte bordjes, die meteen het ‘lijdend voorwerp’ een naam gaven. Hans Knot heeft veel van zijn prachtige werk gescand en Martin van der Ven maakte enkele speciale pagina’s van zijn werk die nu in het Offshore Radio Photo Archief, te bewonderen zijn.

Studio Corona, omdat we hier samen doorkomen

Studio Corona is een programma van radio M fm en Eclips TV met informatie, interviews en duiding. De vlag dekt de lading. Elke ochtend, van maandag tot en met vrijdag met Geert Van De Velde en Dirk Van Brabant (foto rechts). Geert Van de Velde: “Naar aanleiding van het Coronavirus ben ik als presentator tijdelijk werkloos. Hierdoor heb ik onverwachts veel vrije tijd en die wil ik nuttig besteden. Daarom ben ik terug in de huid gekropen van mijn vroegere hobby, radiopresentator. Ik ben begonnen met dit programma met als hoofddoel ervoor te zorgen dat de risicogroepen – bejaarden, alleenstaanden, personen in quarantaine – niet geïsoleerd geraken. Samen kunnen we hen een hart onder de riem steken door massaal berichtjes te sturen naar geert@radiomfm.be. Wie liever zijn/haar berichtjes live overbrengt, kan elke ochtend tussen bellen naar de live studio op het nummer 054 /417. 234.” (TB)

Elk uur is er op radio M fm het nationale Belga nieuws, op het half uur brengt de lokale redactie het regionieuws.


Amptec
Blad Gemist?
Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

• Minister Dalle schept (bijna) duidelijkheid over mux 11A • Ludo ging shoppen bij Pors • Bekroond: de creatiefste Belgische radio- en audiocampagnes
Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

• Winnaars Podclass 2023 bekend • Duitsland: extra zenders voor Bundesmux en mux NRW • Qmusic deed Bart Kaëll een foute remix cadeau
Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

• Win een last minute vakantie bij Nostalgie • Nederland: Radio- en tv-maker Bob Visser overleden • PURE gaf StuBru een nieuw jasje
Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

• De Hall of Fame van de radiosterren van Los Angeles • De leegloop van de langegolf • Spanje: RTVE eindelijk gewonnen voor DAB+?
Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

• Radio Viva leeft voort in Slowakije • VS: Tina Turner zeven keer meer op de radio • Waarom houdt Vlaamse radio niet van K3?
Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

• Barbara Callier ruilt radionieuws voor communicatie • Top 2000 Singalong Party krijgt vervolg • Wallonië: nieuwe campagne voor belRTL
Het Blad op deze dag
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx