- Een Nederlandse stream vol oude zeezendergeluiden
- Als een rubriek zijn tijd gehad heeft…
- Amsterdamse Westerkerk werd (regenboog)radiostudio
Continu oude zeezenders beluisteren via Unique
Wie vertrouwd was en is met offshore radio (het fenomeen wordt ook wel eens zeezenders genoemd), vindt op het internet een gigantisch aanbod teksten, foto’s, filmpjes en uiteraard ook audio. Per slot van rekening gaat het om… radio en bij voorkeur is dit een medium om naar te beluisteren. Maar kijk… telkens als we ervan uitgaan dat iedereen en alles die deze imposante radiogeschiedenis een warm hart toedraagt, wel zijn of haar ding heeft gedaan op het wereldwijde web, slaagt iemand er toch nog in om daar iets aan toe te voegen. Zoals nu ook weer. Hier naar toe surfen, de bovenste player aanklikken en luisteren. Soms kan het leven echt eenvoudig zijn (als anderen al het voorbereidende werk hebben gedaan). Te volgen op NPO Radio 2. (NUG)
Het einde van ‘Het is vandaag…’
Wie al eens de rubriek ‘Het is vandaag…’ leest en/of beluistert, moet het… vandaag doen met de allerlaatste aflevering. Gestart als onderdeeltje van ‘Het Blad’, ging deze service in de maand mei 2019 een eigen leven leiden. Na 793 afleveringen komt er nu een einde aan de dagelijkse afleveringen van het ‘heel ver in de tijd terugluisteren’. Het is een bijzonder mooie verzameling geworden en daarom stoppen we het aanbieden van archiefopnames niet helemaal. Na de zomervakantie komt de rubriek in een gewijzigde formule terug. Alle eerdere afleveringen blijven uiteraard online staan en zijn makkelijk terug te vinden via deze link. (TB)
Radio vanuit een regenboogkerk
De Nederlandse omroepvereniging KRO-NCRV heeft sinds donderdag – 29 juli – de Westerkerk in Amsterdam in regenboogkleuren verlicht. Hiermee wil men de boodschap #liefdeisvooriedereen verspreiden. Tevens werden ‘De Wild in de middag’, ‘De Staat van Stasse’ en ‘Volgspot’ live vanuit de kerk uitgezonden. Gasten die aanschoven waren André van Duin, Gerard Joling, Barrie Stevens en Frank Houtappels. De Westerkerk is elke werkdag geopend en vrij toegankelijk voor bezoekers tussen 11:00 en 15:00 uur. Tijdens de start van Pride Amsterdam wil de omroep ook de acceptatie van LHBTIQ+’ers bevorderen. (radio.nl – foto: Ben Houdijk)