RadioVisie

  • .
    Heynen
    .
Heynen

Blad 778: McDonalds, Hans en Michel (video)

  • Reclamemast werd gekaapt als illegale radiomast
  • Hans Hogendoorn viert 50ste radioverjaardag
  • Follet warmt u op voor het Eurovisiesongfestival

Een Big Mac en een portie illegale radio

Het Nederlandse Agentschap Telecom, de waakhond van de ether, heeft dinsdagavond de illegale radiozender ‘Firma Zon Nait-normoal’ uit de lucht gehaald. Het onbemande radiostation was in de lucht vanaf een reclamemast van McDonald’s in het plaatsje Winschoten. De antenne was geplaatst op een veertig meter hoge reclamepyloon van het fastfoodrestaurant, nabij verkeersknooppunt De Blauwe Roos. De zendapparatuur werd waarschijnlijk al eerder boven in de reclamezuil geplaatst. Maar de landpiraat veroorzaakte storing in het reclamescherm. Het Agentschap Telecom heeft alle apparatuur verwijderd. Daarbij waren ook de mastbeheerder en de politie aanwezig. (BVP – radio.nl)

Hij maakt een halve eeuw radio

Dat overkomt niet velen. Wel Hans Hogendoorn (foto bovenaan). De man die als Hans ten Hoge debuteerde bij de zeezender Radio Noordzee Internationaal (RNI), waar hij op 10 april 1971 zijn eerste nieuwsuitzending verzorgde in het ochtendprogramma van Tony Allan. Naast nieuwslezen vanaf het kleurrijke zendschip, het produceren van de mooiste promo’s en jingles en het presenteren van onder andere het programma ‘Driemaster’, werd hij daarna vooral bekend als dé stem van Hilversum. Want wie kent niet de opener, al decennia lang, van het late avond programma ‘Met het oog op morgen’. Vandaag zaterdag werd in het programma ‘FM op 5’, tussen 10:00 en 12:00 uur, met Felix Meurders aandacht besteed aan dit prachtige rijke jubileum. Deze uitzending is opnieuw te beluisteren via de website van NPO Radio 5. (HK)

Michel maakt u warm voor Rotterdam

Vanaf maandag 19 april presenteert Michel Follet bij Eclips TV driemaal daags het programmaatje (acht minuten) ‘De Punten Van De Jury’, waarin elke weekdag een jaar wordt belicht van het roemruchte Europese liedjesfestival. Hij bespreekt de top 3 van dat jaar, de Belgische inzending en een persoonlijke favoriet. Met prettige weetjes en eigenzinnige voetnoten. Telkens om 10:50, 17:35 en 22:15 uur. In het weekend worden de afleveringen in een cluster herhaald. Er wordt ook geregeld verwezen naar het recente boek van André Vermeulen en naar dat van het jonge duo Jasper Van Biesen en Jonathan Hendrickx. De rubriek loopt dertig dagen (zes weken) in aanloop naar de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag 22 mei in Rotterdam. (TB)


Amptec
Blad Gemist?
Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

• Winnaars Podclass 2023 bekend • Duitsland: extra zenders voor Bundesmux en mux NRW • Qmusic deed Bart Kaëll een foute remix cadeau
Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

• Win een last minute vakantie bij Nostalgie • Nederland: Radio- en tv-maker Bob Visser overleden • PURE gaf StuBru een nieuw jasje
Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

• De Hall of Fame van de radiosterren van Los Angeles • De leegloop van de langegolf • Spanje: RTVE eindelijk gewonnen voor DAB+?
Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

• Radio Viva leeft voort in Slowakije • VS: Tina Turner zeven keer meer op de radio • Waarom houdt Vlaamse radio niet van K3?
Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

Blad 1783: Barbara Callier, Top 2000 Singalong, belRTL

• Barbara Callier ruilt radionieuws voor communicatie • Top 2000 Singalong Party krijgt vervolg • Wallonië: nieuwe campagne voor belRTL
Blad 1782: BRF, MNM, Bayern 1

Blad 1782: BRF, MNM, Bayern 1

• Oostkantons: BRF-mux terug in de ether • TMRV zijn MNM Rising Stars 2023 • Bayern 1 klinkt een beetje als Radio2, MNM én Joe
Het Blad op deze dag
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx