RadioVisie

  • .
    .
TVV Sound

Blad 769: Vinyl, Leo, Joe, Lowie & Tess (video)

  • Waar kun je nog vinylplaten kopen? Discogs zet de plekjes op een kaart
  • Leo van der Goot debuteert als romancier
  • Joe ging zomaar ‘all the way’ voor West-Vlaamse Lowie

Vinylplaten kopen: ja, maar waar?

De kwaliteit, de warmte van een vinylplaat is niet te vergelijken met een digitale geluidsdrager. Het is dan ook niet zonder reden dat veel muziekliefhebbers de voorkeur geven aan vinylplaten. Veel liever dan cd’s, mp3’s en andere streamende bronnen. Maar waar vindt u dezer dagen nog muziekwinkels die vinyl in de aanbieding hebben? Uiteraard zijn er de rommelmarkten en andere beurzen, maar dat zijn ‘pop-up’ gebeurtenissen. En tegenwoordig zelfs niet meer aan de orde, alweer te wijten aan Covid-19. Maar kijk, dan is er een welgekomen initiatief als Discogs, een marktplaats voor fans van vinylplaten. Op een map kan u zien waar echte, fysieke winkels zich bevinden. En u kan meehelpen: kent u een dergelijke zaak, voeg ze dan toe op de kaart. Letterlijk en figuurlijk! (HVG)

Radiomaker wordt romancier

Leo van der Goot leerden we begin jaren 70 kennen bij de zeezender Radio Noordzee Internationaal. Nadien werkte hij voor Veronica, hoofdzakelijk als tv-product, en was hij te horen op Hilversum 3. Hij viel op door zijn presentatiestijl en wist een perfecte timing te combineren met inhoudelijke en goede informatie. Inmiddels 71 jaar jong, verscheen zijn boek ‘Gebroken Vleugels’. Een roman die niks te maken heeft met media, maar het verhaal vertelt van Jefferson Parks die terugkomt uit de eerste wereldoorlog en het harde bestaan van veeboer in het uitgestrekte en eenzame Nebraska opneemt. Als jachtvlieger heeft hij geproefd van de schoonheid en de vrijheid van het vliegen. Een verhaal over de pijn van het verlies van kameraden, de verschrikkingen van het luchtgevecht en de hel in de loopgraven. Maar ook over de stress die de herinneringen aan dit alles met zich meebrengen en de onmacht om hierover te praten. (TvH)

Toen ging het plots ‘all the way’ for Lowie

De Joe-dj’s rijden tegenwoordig heel Vlaanderen rond om plezier tot aan de voordeur te brengen. In de Emelgemse Gravenstraat gingen ze zelfs een tuin in om hun mobiele radiostudio te installeren. Een uur lang mocht Lowie Beirnaert (foto bovenaan) radio maken dankzij zijn zus Annelien die hem opgaf als bestemmeling voor een pakketje van de ‘Koeriers van Plezier’. Lowie volgde een master in radio- en televisiejournalistiek en presenteert in het weekend bij de lokale radio FM Gold. “Tijd om zenuwachtig te zijn had ik amper. Om 13:00 uur werd er aangebeld en om 14:00 uur startte de uitzending.” In het uurtje radio babbelde hij ook even over de E3-prijs die op dat moment verreden werd. Hij mocht zelfs even Johan Musseeuw interviewen. “Zo, dankzij Lowie hoefde ik vandaag een uurtje niet te werken”, zei Joe-dj Tess Goossens toen de mobiele studio terug werd afgebroken. (TB)

Bedankt Joe voor de unieke ervaring! Ik heb er enorm van genoten! 😄

Posted by Lowie Beirnaert on Sunday, March 28, 2021


Blad Gemist?
Blad 1789: Eric Hofman, Bauer Media, Alexa

Blad 1789: Eric Hofman, Bauer Media, Alexa

• Eric Hofman draaide zijn laatste plaatje • Lonkt Bauer Media naar Nederlandse radiomarkt? • Alexa dumpt bekende stemmen
Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

Blad 1788: Benjamin Dalle, Radio Ludo, Creative Belgium Awards

• Minister Dalle schept (bijna) duidelijkheid over mux 11A • Ludo ging shoppen bij Pors • Bekroond: de creatiefste Belgische radio- en audiocampagnes
Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

Blad 1787: Podclass, DAB+ in Duitsland, Qmusic

• Winnaars Podclass 2023 bekend • Duitsland: extra zenders voor Bundesmux en mux NRW • Qmusic deed Bart Kaëll een foute remix cadeau
Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

Blad 1786: Nostalgie, Bob Visser, Studio Brussel

• Win een last minute vakantie bij Nostalgie • Nederland: Radio- en tv-maker Bob Visser overleden • PURE gaf StuBru een nieuw jasje
Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

Blad 1785: LAradio, langegolf, RTVE

• De Hall of Fame van de radiosterren van Los Angeles • De leegloop van de langegolf • Spanje: RTVE eindelijk gewonnen voor DAB+?
Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

Blad 1784: Radio Viva, Tina Turner, K3

• Radio Viva leeft voort in Slowakije • VS: Tina Turner zeven keer meer op de radio • Waarom houdt Vlaamse radio niet van K3?
Het Blad op deze dag
Topartikels bij RadioVisie Blikvangers op deze dag
Je zou ook interesse kunnen hebben in...
Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx