- Daar is Noordzee Info, de Oostendse versie van VRT NWS (maar dan beter).
- Laat ze maar knarsetanden in Vlaanderen, de regionale DAB+ in Wallonië komt (verder) in beweging.
- Worden cultuurcentra de nieuwe lokale radio’s? Evergem start met Radio Streaming.
Noordzee Info, het eigen nieuwskanaal van Radio Noordzee
De Oostendse Radio Noordzee bundelt voortaan alle nieuws en informatie op een apart kanaal. Noordzee Info is online te beluisteren en brengt de klok rond nieuws en info. Naast alle regionieuws bevat Noordzee Info ook andere informatie zoals het weerbericht, een overzicht van de dagactiviteiten en een weekkalender. Inhoudelijke bijdragen van Roland Desnerck (dialect), de Gidsenkring Lange Nelle (geschiedenis), Daniel Deschacht en Jean-Marie Cuypers (rond straatnamen) en erfgoed (met Stefaan Kerger) zijn eveneens te horen. Galerie Noordzee met lokale kunstenaars zal eveneens op Noordzee Info verschijnen en Jean-Marie Bolle (moppen) en Peter Maenhoudt (dagelijkse spreuk) zorgen dan weer voor de lach of knipoog. Noordzee Info wordt in een lus uitgezonden, zodat je op elk moment kan inpikken. Radio Noordzee is voor zover bekend de enige lokale radio in Vlaanderen met een apart nieuwskanaal op deze manier.
Wallonië: ook beweging in regionale DAB+ in Luik en Henegouwen
Begin september konden we u al melden dat de Waalse mediaregulator een vergunning als operator had toegewezen voor de regionale mux in het westen van Waals-Brabant. Nu vernemen we dat er ook een onderling akkoord is tussen de tien lokale radio’s (waaronder Radio 4910, foto boven) die in de zomer van 2019 erkend werden voor de regionale mux Luik (voorzien in blok 12B) en de vijf lokale omroepen die samen de mux Henegouwen West (eveneens in blok 12B) gaan vormen. Net als in Waals-Brabant West richten de stations samen een eigen vzw op, die als mux-operator zal fungeren. Die operator kan dan, na het bekomen van de erkenning, voor de technische uitrol en het beheer van het zenderpark beroep doen op een onderaannemer. Dergelijke procedure wordt meestal ook in Frankrijk toegepast. Ze beschermt de stations tegen de mogelijke willekeur van een onafhankelijke operator. De Federatie Wallonië-Brussel heeft 1 miljoen euro klaarstaan om de lokale radio’s te helpen bij de opstart van de regionale DAB+ muxen.
Cultuurcentrum wordt radiostation (deel 3): tien weken lang Radio Streaming
In navolging van Radio Louisa in het CC Gravenhof in Hoboken en Radio Corona in het GC De Boesdaalhoeve in Sint-Genesius Rode, start Evergem vrijdag met een wekelijks online-radioprogramma vanuit het cultuurcentrum Stroming en dat gedurende tien weken. Door corona is het gewone programma van het Evergemse cultuurcentrum ferm uitgedund en dus werd een alternatief gezocht. De eerste uitzending start op 2 oktober om 12 uur. “De nieuwe radio krijgt de naam Radio Streaming: een knipoog naar theaterzaal Stroming”, zegt schepen Jonas De Wispelaere (CD&V). “Het Cultuurcafé werd omgebouwd tot een geïmproviseerde radiostudio. Elke week komt een andere gast langs in de studio. Die heeft steeds een band met het cultuurcentrum. Presentatrice is Joyce Verdonck, rasecht Kluizenaar en reporter bij Radio 2. Een andere ‘Bekende Evergemnaar’ componeerde het campagnelied: Raf Walschaerts, theatermaker en met broer Mich ook gekend als Kommil Foo.” De uitzendingen kun je beluisteren wanneer het jou uitkomt op cultuurcentrumevergem.be of via je favoriete podcast-app.