- Eentje voor wie tussen de regels wil lezen van het mediadecreet.
- Eentje voor onze Duitse vrienden: de tweede federale mux start op 5 oktober.
- Eentje voor radio-archivarissen: het YouTube-kanaal van Majetik Magic.
Sectorraad “licht kritisch” over aanpassingen mediadecreet
De Sectorraad Media heeft haar advies bekendgemaakt over de aanpassingen aan het mediadecreet, in functie van de nieuwe nationale vergunningen. Opvallend daarbij is dat de raad haar bezorgdheid uit over het feit dat vijf jaar geen voldoende lange termijn is om economisch rendabel te zijn in het bijzonder voor mogelijke nieuwe radio-omroeporganisaties. De intrededrempel voor nieuwe spelers wordt hierdoor mogelijk verhoogd. Al heeft de raad wel begrip voor de complexiteit die tot de beslissing heeft geleid. Daarnaast vraagt de Sectorraad Media opnieuw om dringend – nog in deze legislatuur – werk te maken van een daadwerkelijk perspectief voor lokale radio met oog op een volledige digitale omslag. Het volledige advies kun je hier vinden.
Duitsland: Absolut bevestigt start tweede federale mux op 5 oktober
In Duitsland zal de tweede federale mux officieel worden gelanceerd op 5 oktober. Zoals bekend zal medeaandeelhouder Absolut alvast vier van de zes geplande programma’s in de digitale ether brengen. Die heeft nu bevestigd dat het zal gaan om Absoluut HOT (de nieuwste hothits uit Europa en de VS), Absoluut TOP (de hits van het nieuwe millennium met een urban sound), Absoluut Bella (melodieën uit het hart) en Absoluut Oldie Classics (de reuzen van de jaren 70 en 80). De jingles werden gemaakt in Nederland en Groot-Brittannië. Absolut kondigt ook aan dat het nieuwe omroepcentrum in Garching begin 2021 in gebruik zal worden genomen. De studiotechnologie wordt geleverd en geïnstalleerd door het bedrijf NexCast. Naast de vier producten van Absolut zal wellicht ook de helft van de acht producten van ‘derden’ op 5 oktober starten, maar het blijft daar wachten op een officiële bevestiging.
Eentje om op te abonneren: het YouTube-kanaal van Majestik Magic
Liefhebbers van radio-archieven moeten bij gelegenheid zeker eens snuisteren in het YouTube-kanaal van Jean-Gabriel Prats, alias Majestik Magic. Sinds 2015 verzamelde deze 55-jarige Franse duizendpoot een indrukwekkend archief van vergeten en vaak waardevolle radioshows uit de hele wereld. Daarbij krijgt hij de hulp van heel wat andere verzamelaars en archiefgravers. Voor Prats is het restaureren en openbaren van oude radiofragmenten een levensroeping geworden. In de vroege jaren ’80 was hij een van de eerste dj’s die de Parijzenaars kennis liet maken met het Amerikaanse concept van mastermixen, lange sets die losjes verbonden genres vermengen in een ononderbroken stuk muzikaal geluk. In 1986 zette hij een punt achter zijn radiocarrière.