- Stadsradio Halle moet nieuwe studio open stellen zonder publiek.
- In het weekend kiest Nederland blijkbaar voor andere audiobronnen.
- Danny DB vindt onder andere Marc H terug bij Yesterdayland Radio.
Covid-19 verhindert opening nieuwe studio
Stadsradio Halle stelt de opening van de nieuwe studio uit wegens de strengere coronamaatregelen. Een moeilijke beslissing maar in het belang van ieders veiligheid en de gezondheid van het radioteam. De opendeurdag zou zondag 2 augustus plaatsvinden. Eerder deze week werd al besloten om geen publiek toe te laten en enkel lokale artiesten uit te nodigen. Zelfs met ruimtes die volledig coronaproof zijn, wordt het onverstandig geacht om op dit moment eender welk evenement te laten doorgaan. De lokale omroep volgt hiermee de stad Halle die alle evenementen heeft geannuleerd. Daarom gaat ook de tweede ‘Zalige Zondag’ op 9 augustus, in Sportcafé De Bres niet door. De opening van de studio zal pas gebeuren wanneer iedereen in optimale en veilige omstandigheden kan worden ontvangen.
Tiens… De ene dag is niet gelijk aan de andere!
Nederlanders luisteren op vrijdag het langst naar de radio (272 minuten), het minst op zondag (229 minuten). Een verklaring kan zijn dat op vrijdag het weekend al een beetje begint en de meeste zenders een aangepaste programmering hebben. Dinsdag is de tweede meest beluisterde radiodag (267 minuten), daarna volgt de maandag (265 minuten). De woensdag en donderdag gaan gelijk op (264 minuten). De zaterdag zit met 272 minuten letterlijk tussen de vrijdag en zondag in geprangd. De hogere cijfers doordeweeks worden grotendeels verklaard dor het feit dat er veel op het werk en onderweg geluisterd wordt. De auto kent net als thuis een hoog weekbereik. In het weekend heeft men vaak andere bezigheden of kiest een deel van de luisteraars voor andere audiobronnen.
Omdat alles en dus ook iedereen terugkomt

‘Zij kon het lonken niet laten’ zong cabaretier Wim Sonneveld lang geleden. Danny Verhulst kan dan weer het radiomaken niet laten. Als zijn naam niet direct een belletje doet rinkelen… De Aalstenaar is beter bekend onder zijn pseudoniem Danny De Bruyn. Vanaf deze avond presenteert hij bij Yesterdayland Radio het programma ‘Studio 45’ (20:00 uur). Danny draaide jarenlang mee als presentator en werd later zelfs programmaleider bij Radio Contact. Hij beleefde er de hoogtijdagen toen de Blauwe Dolfijn vlotjes 15% marktaandeel haalde. Maar de Vlaamse politiek vond het toen welletjes en greep in. Contact verdween uiteindelijk in 2009, tegelijk met Danny Debruyn. En straks is hij nu terug van weggeweest. Hij vindt er onder andere z’n oud Contact-collega Marc Huylebroeck terug.