- U kan niet naar het festival, dan komt het festival tot bij u (in Wallonië)
- Een blonde Duitser verslaat na vijf lange jaren eindelijk vijf Britten
- Veel dingen die u eigenlijk niet hoort te doen en zich stiekem voor schaamt
De festival zomer toch (een beetje) gered
De federatie van festivals in Wallonië, een samenwerkingsverband tussen het Festival Musiq3 Bruxelles, het Festival Musical de Namur, de Royal Juillet Musical de Saint-Hubert en het Festival de Stavelot, organiseert deze zomer enkele virtuele en gratis festivals die zullen uitgezonden worden op de radio, televisie en online. Op het programma staan naast de concerten die opgenomen werden zonder publiek en achter gesloten deuren, ook ontmoetingen met artiesten en korte documentaire video’s. Te zien en te horen van 26 juni tot 13 augustus. De thema’s blijven trouw aan de originele insteek: een gemeenschappelijk idee, dat van de helden, maar ook van Belgische musici en bands die al gepland waren. De gratis concerten zullen worden uitgezonden op de RTBF en de lokale televisiekanalen TV Lux, Canal C en Vedia) en internet (YouTube en festivalwebsites). (TB)
Blonde Duitse god (van weleer) scoort opnieuw
‘Du’ van Peter Maffay staat op 1 in de ‘Evergreen Toplijst van de Jaren 70’ van NPO Radio 5. De lijst, samengesteld door het radiostation met hulp van de luisteraars, vormt de afsluiting van ‘De Week van de Jaren 70’ en is nog te volgen tot 20:00 uur vanavond. De blonde Duitse god (van weleer) stoot dit jaar ‘Hotel California’ van Eagles van de troon, dat de afgelopen vijf jaar de lijst aanvoerde en nu op de tweede plek eindigt. Nummer 3 is ‘Bridge Over Troubled Water ‘van Simon & Garfunkel. Vorig jaar was die plek voor ‘Bohemian Rhapsody’ van Queen, dat nu vijfde staat. De complete lijst vindt u hier. (BVP)
Wedden dat u er zelf ook eentje hebt?
Van 30 mei tot en met 1 juni is het Guilty Pleasures Weekend bij Nostalgie. We durven er niet altijd voor uit te komen, maar iedereen heeft ze #guilty! Dingen die u eigenlijk niet hoort te doen en stiekem schaamt u zich er ook een beetje voor. Van het huilen bij Disneyfilms tot het uitlepelen van de Nutella-pot, we know the feeling. We moeten zelf hard om lachen alle guilty pleasures, want het is allemaal zó herkenbaar. Luisteraars die hun muzikale guilty pleasure willen delen kunnen een SMS sturen naar 6036 of een mail naar: zeghetaan@nostalgie.eu. Nostalgie-presentatoren Herbert Bruynseels, Nathalie Delporte en Bart Van Langenhove gaven in de ochtend al wat tips. (TB)