- Omdat we het beu zijn om de oren te worden geslagen met deze taalfout op de radio.
- VRT NWS heeft er twee hoofdredacteurs bij en een van hen kennen we van de radio.
- U mag weer vijf liedjes kiezen, maar dit keer uit vijf decennia telkens één.
Oproep aan taaladviseurs in de media!
De maat is vol, de emmer loopt over, we hebben er echt genoeg van. Mogen we àlle radiomakers en taaladviseurs bij de diverse omroepinstituten bij hoogdringendheid vragen om al hun medewerkers een nota te sturen met de melding dat ‘geslaan’ niet het voltooide deelwoord van het werkwoord ‘slaan’ is. Over virussen gesproken. Deze schabouwelijke fout deed de afgelopen jaren langzaam zijn intrede en is blijkbaar ook niet uit te roeien. (Onder andere dubbel foei Radio 1 deze ochtend tijdens het programma ‘We zullen doorgaan’). Trouwens niet enkel op de radio, ook steeds meer dames en heren tv-medewerkers zetten zich in het rijtje ‘Ik ken mijn moedertaal niet meer’. Voilà, dit moest er toch even uit. De correcte vervoeging van ‘slaan’, vindt u hier. Iedereen zegge het voort. (TB)
Dame met ‘radioverleden’ wordt hoofdredacteur
Vanmorgen zijn de twee nieuwe hoofdredacteurs van VRT NWS bekend gemaakt. Dimitri Verbrugge wordt hoofdredacteur van Het Journaal en Elke Jacobs (41) wordt hoofdredacteur Digitaal en Jong. En deze laatste heeft een aardig radioverleden. Ze begon negentien jaar geleden als redacteur voor Eén waarna ze als journalist aan het werk ging voor Terzake. Na enkele jaren maakte ze de overstap naar Studio Brussel waar ze werkte als redacteur, presentator en producer. Als contentverantwoordelijke bij StuBru werkte ze mee aan het gedifferentieerde nieuws op deze zender en op MNM, dat ze vanaf 2012 zou leiden vanuit VRT NWS. In die hoedanigheid zat ze mee aan de tekentafel van de grote vernieuwingsoperatie binnen de nieuwsdienst. In 2017 ging Elke de themaredactie Algemeen van VRT NWS leiden, en een jaar later de themaredactie Maatschappij en Wetenschap.
Vijftig jaar geleden holden we naar huis!
Het was mei 1970, op zaterdagvoormiddag moesten we nog naar school. Na de laatste les en de laatste bel, spurtten we die eerste zaterdag van de maand naar huis want de ‘Radio 2 Top 30’ zou voor het eerst worden uitgezonden. Eindelijk een Vlaams alternatief voor de Veronica Top 40, die sinds 1964 dé norm was in de Lage Landen. We zijn inmiddels een halve eeuw verder en dat wil de Grootste Familie niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Op 2 mei aanstaande worden daarom de meest populaire nummers uit deze ooit zo legendarische hitlijst uitgezonden. De liedjes worden gekozen door de luisteraars zelf. Op de website van Radio 2 kan u per decennium aangeven welke song voor u het meest heeft betekend of nog steeds betekent. De lijst is te beluisteren tussen 11:00 en 18:00 uur. (TM)